У Римі зустріли українських медиків зі словами подяки

20:54, 04.04.2020
У Римі зустріли українських медиків зі словами подяки

Бригаду українських лікарів зустріли високопосадовці Італії на військовому летовищі Pratica di Mare біля Риму. (Фото з ФБ-сторінки посольства України в Італії)

Італійські вископосадовці – міністр закордонних справ Італії, очільники Департаменту цивільного захисту, представники обласної адміністрації Марке, а також українські дипломати зустріли зі словами подяки бригаду українських лікарів одразу після прильоту з Києва на військове летовище Pratica di Mare біля Риму в суботу.

 

Українські медики прибули для допомоги італійським колегам у лікуванні хвороби COVID-19, від епідемії якої значно потерпають Апенніни.

 

Про це повідомляє посольство України в Італії у Facebook.

 

«Щиро дякуємо Україні й її медикам за цей жест солідарності і міжнародної підтримки. Італія цього ніколи не забуде», – заявив під час зустрічі міністр закордонних справ Луїджі Ді Майо.

 

Італійська сторона високо оцінила допомогу й підтримку з боку України. Про прибуття 20 українських лікарів повідомили багато італійських видань і державні телеканали. Вони зауважують, що, після Албанії і Польщі, Україна стала черговою країною Східної Європи й Західних Балкан, яка надає конкретну підтримку Італії.

 

 

За рішенням Департаменту цивільного захисту Італії, медичні фахівці з України протягом двох тижнів працюватимуть у лікарнях області Марке в містах Урбіно і Пезаро. З-поміж 21 регіону країни Марке нині на шостому місці за кількістю інфікованих на коронавірус: там понад 4 тисячі хворих, понад 570 осіб померли.

 

Завдання української групи медиків у складі 20 фахівців – не лише допомагати італійським колегам, але й переймати досвід лікування нової хвороби.

 

«Допомагаючи Італії, ми допоможемо собі», – сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час відправки літака з Києва.

 

За його даними, на Апеннінах близько сотні українців перебувають у реанімаціях. На півострові живе одна з найчисленніших громад українців – за офіційними даними, 240 тисяч.

 

Українські інфекціоністи, реаніматологи, хірурги, анестезіологи, ендокринологи, невропатологи і медсестри забезпечені засобами індивідуального захисту, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Відповідно до указу президента Володимира Зеленського про допомогу Італії, оплату лікарям також гарантує українська держава.

 

За словами Авакова, наступного тижня до Італії прибудуть іще два рейси з України з гуманітарною допомогою. Один доставить спиртові засоби дезінфекції, інший – вертоліт-реанімацію для транспортування хворих.

 

«Це будуть спеціальні спиртові дезінфектори, оскільки наших запасів достатньо, щоб наповнити внутрішній ринок та можемо передавати партнерам в Європі. Ми готуємо ще вертоліт-реанімацію, він також вилетить на допомогу італійцям. Ми розраховуємо, що ці місії триватимуть два тижні, наші медики повернуться, пройдуть всі процедури безпеки та будуть передавати досвід», - додав міністр МВС.

 

Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа висловив подяку Президенту України Володимиру Зеленському, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та міністру охорони здоров’я Максиму Степанову за таку необхідну італійським лікарям допомогу та підтримку.

 

Протягом півтора місяця, відколи Італію значно уразила епідемія коронавірусу, там зареєстровані загалом майже 120 тисяч інфікованих. Нині налічують понад 85 тисяч вірус-позитивних близько 20 тисяч людей одужали.

 

В країні найвищий у світі рівень летальних випадків – 12,2 відсотка, це понад 14 з половиною тисяч померлих, серед яких 4 громадянки України. Тут також велике число інфікованих медиків – понад 11 тисяч, 78 із них померли.