У Чорному морі провели спільні тренування кораблі України і США, фото

15:58, 01.02.2021

Катерна тактична група із залученням морської авіації Військово-морських сил України разом з американськими есмінцем і кораблем забезпечення провели спільні тренування типу PASSEX в акваторії Чорного моря у понеділок.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформують ВМС ЗСУ.

 

Зазначається, що мета тренування - підтримання безпеки в Чорному морі, вдосконалення навченості та взаємосумісності екіпажів кораблів ВМС України та США для виконання спільних морських операцій у складі багатонаціональних тактичних груп.

 

 

Усі елементи навчання було сплановано та відпрацьовано відповідно до стандартів та процедур НАТО.

 

Так, було відпрацьовано елементи з тактичного маневрування, тренування з сигналовиробництва із використанням міжнародної системи сигналів, висвітлення морської обстановки в районах інтенсивного цивільного судноплавства, тренування зі зв’язку, протиповітряної оборони та відбиття ударів противника тощо.

 

Це перші у цьому році тренування типу PASSEX з кораблями Сполучених Штатів.

 

 

Командир ракетного есмінця ВМС США Томас Ралстон наголосив: "Провівши двостороннє тренування на морі з українським флотом, ми обмінялись досвідом і зміцнили наше партнерство… Я з нетерпінням чекаю майбутніх можливостей спільних тренувань з українським флотом".

 

 

Тоді як командир флотилії ВМС, капітан першого рангу Юрій Федаш зауважив:

 

«Ми дуже раді працювати з нашими американськими партнерами заради підтримки стабільності у Чорному морі. Тренування типу "PASSEX" є чудовою нагодою для вдосконалення майстерності, морської виучки та обміну досвідом між екіпажами наших кораблів. Постійна участь сил українського флоту у тренуваннях сприяє підвищенню взаємної сумісності та опануванню стандартів Північноатлантичного альянсу».

 

Як повідомляла "УМ", американський ракетний есмінець Donald Cook  у чергове зайшов у Чорне море, але вперше у 2021 році тиждень тому.