«Поводьтеся гідно»: донька захопленого в Азові Андрія Оприска емоційно виступила в ООН

19:05, 15.03.2019
Донька військовополоненого старшого матроса Андрія Оприско Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.
 
Про це повідомляє "Укрінформ" з Нью-Йорку.
 
"З моменту, коли це сталося (незаконне ув’язнення батька, - ред.), кожна секунда мого життя присвячена не лише мені, але й моєму батьку, який знаходиться у в’язниці. Чи можете ви уявити, що ваше щодення життя може настільки раптово змінитися?" - запитала донька моряка.
 
Ольга Оприско додала, що вона не є ані політиком, ані дипломатом, а просто людиною, яка хоче жити у безпечному світі.
 

"Декларація прав людини ООН та Женевська конвенція, що стосується поводження з військовополоненими, мали служити людству. Я вимагаю, щоб з моїм батьком та іншими військовими моряками поводилися гідно, як передбачається цими документами, та, врешті-решт, відпустили їх", - заявила дочка військовополоненого.
 
Вона додала, що дуже хвилюється і навіть боїться за долю тих моряків, які були поранені, оскільки їм не надається необхідна допомога, і вони ризикують отримати інвалідність, якщо така допомога не буде негайно надана.
 

"Я прошу всіх присутніх у цій кімнаті разом зі мною стати на сторону служіння людяності та гідності. Давайте не втрачати те, що робить нас простими людьми", - закликала Ольга Оприско.
 
Як повідомляла "УМ", за напад в Азові США запровадили санкції проти 4 працівників ФСБ та 2-х ДНРівців. ЄС також ввів санкції проти 8громадян Росії.
 
Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправда судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
 
15 січня Росія влаштувала суд за закритими дверима для захоплених в Азові українських моряків. 16 січня стало відомо, що Лефортовський суд Москви залишив у СІЗО до 24 квітня всіх 24 полонених українських моряків.
 
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
18 лютого Рада ЄС за напад в Азові схвалила нові санкції проти Росії.