Відчуваю Львів як оголений нерв українського життя

19:22, 03.05.2020
Відчуваю Львів як оголений нерв українського життя

Львів відзначив своє 764-річчя.

Мій дорогий Львове, дорогі львів’яни! Я вітаю королівське місто Данила і Лева з 764-річчям.

 

Я гостро відчуваю Львів як оголений нерв українського життя. З дивовижною силою він проймає нашу історію і додає ритму та поштовху кожному українському серцю. Пристрасть, іронія, інколи обережна відстороненість і водночас щоденна любляча присутність у житті України – і це все є Львів.

 

Я промовляю словами подяки до кожного мешканця Львова, який зробив власний громадянський внесок у відродження української державності 1991 року та здобуття суспільної свободи у 2004 та 2014 роках.

 

Так, для мене немає різниці поміж міст і регіонів України і це очевидно. Водночас для мене існує поняття виразного і консолідуючого національного характеру, яким живе Львів.

 

Я твердо знаю – Україна стане насправді великою лише тоді, коли перестане прислухатися до нав’язаних їй міфів з Кремля про східняків і західників, а буде натомість говорити з єдиною національною впевненістю.

 

У цьому контексті роль Львова особлива. Бо саме через Львів пролягає наш смисловий європейський шлях. І саме Львів покликаний залишатися його рушієм. А отже – бути діяльним. А отже – постати зі стану очікування і продемонструвати успішний приклад українського життя.

 

Кардинал Йосип Сліпий казав: «Я буду таким кардиналом, яким ви будете народом. Як ви будете великим народом, я буду великим кардиналом. Але якщо ви будете малим народом, мені буде важко здійснити великі діла».

 

На сторожі того, щоб не стати малим народом, в Україні стоїть місто Лева! Хай ця велична сторожа завжди буде ревною і достойною. Цього потребує Україна.

 

І це – найважливіше, що я хочу побажати дорогому і рідному мені місту. Побажати і зі щирою душею промовити:

 

Я люблю і вітаю тебе, мій дорогий Львове!

 • В історії Нацбанку найкращі часи

  Зараз ніхто не дозволить публічно показати голові Нацбанку чи правлінню, як треба діяти у питаннях іпотеки, кредитних ліній, ціни на гроші тощо. Таких речей давно немає. >>

 • Слова про Голодомор завжди є важкі

  Ми врятували і повернули людям правду про Великий Голод. Повернули з безодні, з провалля, з неповернення. Ми розпочинали з одиниць. Одиниць спогадів, здогадів, свічок і пам’ятників. >>

 • Євген Марчук мав безсумнівний статус «важковаговика»

  У новітній історії написані сотні сторінок про унікальну роль Євгена Марчука у створенні ключових інституцій національної безпеки, у формуванні розуміння джерел зовнішніх і внутрішніх загроз для суверенітету, у пошуку стратегії успіху України. >>

 • Сімейне вогнище

  Сімейне вогнище - це те місце людини на землі, де вона почуває себе впевненою і захищеною. >>

 • Символ трагедії українців влітку 1941 року

  Це фото, яке вперше побачив десь двадцять років тому, стало для мене символом трагедії українців влітку 1941 року. Молода красива українка у вишиванці, на обличчі - шок від побаченого в тюрмах Львова. Позаду люди, які прикривають обличчя хустинками через сморід від розкладання тіл. >>