162 роки тому в Лондоні почала роботу перша в світі лінія метро
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
В Києві демонтували погруддя совєцьких військових діячів Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова в парку Слави. (Фото: Фейсбук Олег Слабоспицький)
У Києві в парку Слави комунальники здійснили демонтаж погруддя радянських військових діячів – Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова.
Як інформує УМ, про це 5 грудня повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив активіст Олег Слабоспицький.
«Це відбулося на виконання рішення Київради від 04.07.2024 про усунення цих та інших об’єктів з публічного простору в рамках деколонізації.
В подальшому мають бути демонтовані також постаменти», — написав Слабоспицький.
Він зауважив, що пам’ятні погруддя цим діячам було встановлено впродовж вересня—листопада 2013 року в рамках пропагандистської акції «Алеї Воїнської Слави», започаткованої за ініціативи політика Дмитра Табачника, наближеного до президента-втікача Віктора Януковича.
Всі чотири бюсти урочисто відкривав тодішній прем’єр-міністр Микола Азаров.
Загалом, нагадав Слабоспицький, Київрада ухвалила рішення про усунення 254 об’єктів у рамках декомунізації та дерусифікації. Нині прибрано майже половину об’єктів із цієї кількості.
Нагадаємо, 21 листопада під час пленарного засідання сесії Київська міська рада визначила ще 47 пам’ятних об’єктів й елементів оздоблення, які відображають радянські та російські історичні й пропагандистські наративи, що підлягають усуненню з публічного простору міста.
Як повідомляла УМ, Ватутін – на вихід: пам’ятник кривавому радянському генералу демонтують.
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
Видатний український поет, перекладач, літературознавець, правозахисник, відважний борець проти злочинного, окупаційного московсько-комуністичного режиму, багаторічний політичний в’язень, мученик за українську ідею >>
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
У бою 3 січня 1921 р. біля залізничної лінії Бобринська – Помічна загинув чорноліський отаман Микола Кібець-Бондаренко. >>
Студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький виявили цінну знахідку – стрічку "Карл Бруннер" 1936 року. >>
У 1978 році 28 грудня в жахливих муках помер 51-річний Гелій Снєгирьов – письменник, кінорежисер, кіносценарист та журналіст, правозахисник- дисидент. >>