«Богдана» в очікуванні: Данія профінансує виробництво 18 українських САУ

12:54, 11.07.2024
«Богдана» в очікуванні: Данія профінансує виробництво 18 українських САУ

2С22 «Богдана» — українська колісна самохідна гаубиця зі стволом 155 мм. (Фото: Окрема Артилерійська бригада НГУ)

Найближчими місяцями в Україну надійдуть перші 18 українських самохідних артилерійських установок 2С22 "Богдана", виробництво яких спонсорує Данія.

 

Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Міноборони Данії.

 

Зазначається, що допомога у виробництві саме цієї зброї ґрунтується на рекомендаціях Міністерства оборони України та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

 

Міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен наголосив, що такі замовлення мають очевидні логістичні переваги та водночас сприяють розбудові оборонної промисловості в Україні.

 

"Я сподіваюся, що більше країн наслідуватимуть данську модель закупівель в Україні. Можливості українців виробляти обладнання є більшими, ніж фінансування, яке вони мають зараз", - зазначив глава Міноборони Данії.

 

Міністри оборони Данії та України: Троельс Лунд Поульсен і Рустем Умєров.

 

Нагадаємо, що 2С22 "Богдана" - це українська самохідна артилерійська установка. Калібр гармати - 155 мм, що відповідає стандартам НАТО.

 

Її виробництво розпочалося ще у 2015 році на Краматорському заводі важкого верстатобудування.

 

САУ завершила бойові випробування у січні 2022 року, а бойове хрещення отримала у червні того ж року під час бою за острів Зміїний у Чорному морі. Гаубиця знищила російський зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир", що використовувався російською армією для прикриття острова, а також допомогла знищити радіолокаційну станцію.

 

Як повідомляла УМ, Northrop Grumman і Укроборонпром створять виробництво боєприпасів за стандартами НАТО.