F-16 з Данії та Нідерландів вже в дорозі до України просто зараз – Блінкен

17:41, 10.07.2024
F-16 з Данії та Нідерландів вже в дорозі до України просто зараз – Блінкен

Ентоні Блінкен піід час виступу на саміті НАТО у Вашингтоні. (Фото АР)

Державний секретар США Ентоні Блінкен запевняє, що винищувачі F-16 з Данії та Нідерландів «вже в дорозі просто зараз» до України й будуть залучені до оборони українського неба цього літа.

 

Як інформує Україна молода, про це Блінкен заявив на полях саміту НАТО у Вашингтоні, передає Голос Америки у середу.

 

"Поки ми говоримо, триває передача літаків F-16, які надходять з Данії, надходять з Нідерландів", – сказав держсекретар США.

 

Зауважимо, що у спільній заяві президента США Джо Байдена, прем'єр-міністра Нідерландів Діка Шуфа та прем'єр-міністерки Данії Метте Фредеріксен також йдеться про те, що "зараз триває процес передачі цих F-16", і вже цього літа Україна почне застосовувати ці винищувачі.

 

"Наразі ми не можемо надати додаткові подробиці через міркування щодо операційної безпеки", – додано в повідомленні. До авіаційної коаліції долучились також Бельгія та Норвегія, нагадують у заяві.

 

Лідери США, Данії та Нідерландів додали: "Ми налаштовані на подальше посилення військово-повітряних можливостей України, які включатимуть ескадрильї сучасних багатоцільових літаків четвертого покоління F-16. Коаліція має намір підтримувати їхнє забезпечення та озброєння, а також подальшу відповідну підготовку пілотів для підвищення оперативної ефективності".

 

Також пан Блінкен сказав, що протягом наступних кількох днів буде оприлюднено "неймовірно потужний пакет" для України, який побудує "міцний міст" для членства України в НАТО.

 

Держсекретар США наголосив, що партнери по НАТО відкриють командний пункт в Україні, що вперше в історії відбувається у країні, що лише прагне членства в альянсі.

 

Блінкен додав, що нещодавно підписані безпекові угоди з Україною США та іншими партнерами означають, що ці країни зобов'язалися на довгострокову перспективу допомогти Україні збудувати оборонну спроможність, що дасть їй можливість стримувати Росію.

 

"Це посилає найсильніший месидж президенту росії путіну, що він не протримається довше, ніж Україна, він не протримається довше, ніж партнери України", – сказав державний секретар Сполучених Штатів.

 

Нагадаємо, у Вашингтоні триває ювілейний 75-ий саміт НАТО, і питання допомоги Україні є серед його головних питань.

 

Як повідомляла «УМ», генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив у Вашингтоні, що Північноатлантичний Альянс нарощує співпрацю з Україною.

 

Тоді як прем'єр Великої Британії Кір Стармер зауважив на полях саміту НАТО у Вашингтоні, що Україна може застосовувати крилаті ракети Storm Shadow для ураження військових цілей на території росії.