Найміцніша витримка: в Іспанії знайдено найдавніше вино в урні з римськими останками, фото

15:46, 19.06.2024
Найміцніша витримка: в Іспанії знайдено найдавніше вино в урні з римськими останками, фото

В Іспанії знайшли найстаріше у світі вино, що збереглося у рідкому стані. (Коллаж TheGuardian)

У місті Кармона, що в Іспанії,, виявили найстаріше вино у світі, яке збереглося в рідкому стані. Рідина червоно-коричневого кольору пролежала в недоторканій римській гробниці понад 2000 років.

 

Експерти з Університету Кордови підтвердили, що рідина всередині урни – це дійсно вино.

 

Як інформує УМ, про це повідомило видання TheGuardian.

 

Гробницю випадково виявили п’ять років тому, коли родина робила ремонт у своєму будинку в Кармоні. Під час робіт сімʼя натрапила на затоплену гробницю, яка була вирубана в скелі. Це дозволило їй залишатися недоторканою протягом століть.

 

Гробниця містила вісім поховальних ніш, у яких зберігалися урни з кремованими останками. Дві урни мали написи з іменами померлих: Гіспана і Сенісій.

 

Минулого року дослідники вже знайшли в цій гробниці кришталеву пляшку з 2000-річним римським парфумом з ароматом пачулі.

 

Тепер в одній з урн виявили рідину. Після аналізу з'ясувалося, що це стародавнє вино, яке за своїми характеристиками схоже на сучасні вина з Андалузії.

 

 

Крім вина, урна також містила кремовані кістки чоловіка, золоту каблучку з двоголовим Янусом і металеві ніжки від ліжка, на якому була кремована людина.

 

Після того, як вчені встановили, що близько п’яти літрів червоної рідини в скляній колбі всередині урни з’явилися не через конденсацію чи затоплення, вони приступили до аналізу. Тести показали, що рідина має pH 7,5 – близький до води – і містить хімічні елементи, характерні для вина.

 

Ми шукали біомаркери, які однозначно вказують на певну речовину. У цьому випадку ми шукали поліфеноли, характерні для вина, – і ми знайшли сім винних поліфенолів. Ми порівняли ці поліфеноли з винами з цієї частини Андалузії – і вони збіглися. Це підтвердило, що рідина – дійсно вино. Наступним завданням було встановити, чи це біле вино, чи червоне.

 

Відсутність сирингинової кислоти, яка утворюється під час розпаду основного пігменту червоних вин, чітко вказувала, що виявлена рідена – це біле вино", – розповів хімік Хосе Рафаель Руїс Арребола.

 

Додамо, що в Британії знайшли ціле яйце часів Римської імперії: у ньому зберігся вміст.

 

Як повідомляла УМ, Google Earth в поміч: археологи знайшли римські військові табори в Аравійській пустелі.