Український екіпаж залишив суховантаж Verbena після атаки хуситів у Червоному морі

11:37, 16.06.2024
Український екіпаж залишив суховантаж Verbena після атаки хуситів у Червоному морі

Український суховантаж Verbena.

Екіпажу вдалося покинути судно лише через два дні після ракетних ударів хуситів по українському суховантажу Verbena в Червоному морі.

 

Теплохід Anna Meta, який знаходився неподалік місця події, прийняв сигнал лиха і запропонував надати допомогу.

 

Наразі членів українського екіпажу транспортують у безпечне місце.

 

Як інформує УМ, про це 16 червня у соцмережі Х повідомило Центральне командування США.

 

Єменські хусити, яких підтримує зокрема Іран, 13 червня завдали два окремих ракетних удари по суховантажу Verbena, що належить Україні та керується Польщею під прапором Палау. Внаслідок атаки на судні виникла сильна пожежа.

 

Через два дні екіпаж подав сигнал лиха і повідомив, що залишає корабель. Суховантаж Anna Meta відгукнувся і запропонував надати допомогу. Моряків евакуювали з корабля і доставили безпечне місце. Варто зазначити, що екіпаж був змушений покинути корабель через пожежу та неможливість впоратися з ним.

 

Примітно, що іранський фрегат IRIN Jamaran був всього за вісім морських миль від суховантажу Verbena, але не відповів на сигнал лиха. У Центральному командуванні США назвали дії хуситів зловмисними та безрозсудними.

 

Також у відомстві додали, що поведінка терористів загрожує регіональній стабільності та ставить під загрозу життя моряків у Червоному морі та Аденській затоці. При цьому в США пообіцяли діяти разом із партнерами, щоб притягнути хуситів до відповідальності та послабити їхній військовий потенціал.

 

Нагадаємо, єменські хусити відзвітували про ракетний удар по нафтовому танкеру Andromeda Star, який прямував з РФ до Індії. Бойовики заявили, що продовжують атакувати комерційні судна в Червоному морі, щоб продемонструвати свою підтримку палестинцям, які борються з Ізраїлем у секторі Газа.

 

Раніше повідомлялося, що двоє високопосадовців з адміністрації президента Сполучених Штатів відвідали Оман, де провели непрямі переговори з офіційними представниками Ірану. У ході переговорів США та Ірану було обговорено можливість уникнути ескалації регіональних атак терористів.

 

Як повідомляла УМ, Терпець урвався: Британія та США завдали масовані авіаудари по базах хуситів у Ємені.