Якщо США припинять підтримку України, заплатять кров'ю американців – Джон Кірбі

09:03, 09.12.2023
Якщо США припинять підтримку України, заплатять кров'ю американців – Джон Кірбі

Джон Кірбі попередив, що може статися, якщо США відмовляться від підтримки України

Якщо Сполучені Штати припинять надавати підтримку Україні, і Росія наблизиться до кордонів НАТО, необхідно буде вжити заходів згідно зі статтею п'ятою НАТО і заплатити кров'ю американців. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі,Білий Дім.

 

Кірбі зазначив, що президент росії володимир путін розраховує на те, що США припинять підтримку України. Це буде для нього великим подарунком. За його словами, якщо Путін отримає Україну, він опиниться на порозі НАТО.

 

«І, як я вже казав, якщо ви думаєте, що ціна підтримки України зараз висока, подумайте про те, скільки піде на це національної казни та крові американців, якщо нам доведеться почати діяти відповідно до наших зобов'язань за статтею п'ятою», – зазначив чиновник.

 

Він також зауважив, що президент Росії розраховував на такий розвиток подій з самого початку цієї війни, тому що він не вірив, що Захід може залишатися єдиним, що НАТО зможе зберегти єдність, що Сполучені Штати мають достатню силу.

 

«Якщо ви дбаєте про нашу національну безпеку, ви повинні бачити пана Путіна таким, яким він є, ви повинні бачити Росію такою, якою вона є, і розуміти, що допомога Україні - а вони не просять нас бути фізично присутніми - допомога їм виграти цю війну дуже сильно відповідає інтересам нашої національної безпеки і інтересам національної безпеки всіх наших союзників в Європі», – резюмував Кірбі.

 

Як повідомляла УМ, Сенат США заблокував законопроєкт про надзвичайні витрати щодо надання допомоги Україні та Ізраїлю.Республіканці наполягали на посиленні контролю за імміграцією на кордоні США з Мексикою.