Все вказує на причетність рф до руйнування Каховської ГЕС – Боррель

16:08, 09.06.2023
Все вказує на причетність рф до руйнування Каховської ГЕС – Боррель

Борель зазначив, що уявити, що хтось інший причетний до підриву Каховської ГЕС, окрім росії, неможливо

Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель в ефірі громадського телебачення Іспанії, заявив, що все вказує на те, що за проривом дамби Каховської ГЕС стоїть росія.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє The Guardian.

 

«Дамбу не бомбили. Вона була знищена вибухівкою, встановленою у місцях розташування турбін. Ця територія знаходиться під контролем росії. Мене там не було, щоб з'ясувати, хто це зробив. Але все вказує на те, що якщо це сталося на підконтрольній росії території, важко повірити, що хтось інший причетний», – сказав Боррель.

 

Він додав, що наслідки руйнування ГЕС є жахливими для України і з гуманітарної та з екологічної точки зору, оскільки спричинить екологічну катастрофу.

 

Зазначимо, що 7 червня Євросоюз сформував перший пакет гуманітарної допомоги для ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС.

 

СБУ вдалося перехопити розмову двох окупантів, яка підтверджує  що до підриву ГЕС причетні російські диверсанти. Версію росіян про причетність України з технічного погляду спростували в Укргідропроекті.

 

Як повідомляла УМ, до ЄС звернулася Україна, щоб допомогли подолати наслідки руйнування Каховської ГЕС у Херсонській області.