Українські капелани пройшли спецпідготовку на берегах Туманного Альбіону

11:11, 05.06.2023
Українські капелани  пройшли спецпідготовку на берегах Туманного Альбіону

У Британії вперше провели спеціальну підготовку для українських капеланів.

Десять українських військових капеланів пройшли двотижневу підготовку зі своїми британськими колегами у Великобританії на першому у своєму роді курсі.

 

Як інформує УМ, про це йдеться 5 червня у повідомленні британського уряду.

 

За останні два тижні українські капелани були прикріплені до Департаменту капеланів Королівської армії Британії, аби дізнатися більше про пастирську турботу, духовну підтримку та моральне керівництво під час військових операцій, а також про повоєнний період відновлення.

 

Тепер вони вирушать на передову у війні росії з Україною, де їхнє завдання полягатиме у тому, щоб вселити надію та відновити дух, доки війська борються за повернення суверенної території України.

 

Курс, розроблений британськими військовими капеланами та підтриманий Збройними силами Великої Британії в рамках операції Orbital, з’явився у відповідь на запит ЗСУ. Він спрямований на оснащення учасників релігійними та практичними ресурсами, необхідними для підтримки персоналу через найскладніші аспекти операцій — від важкої втрати та до проблем із психічним здоров’ям.

 

Значна частина програми була присвячена капеланству в оперативному контексті, при цьому учасники підтримували українських військових, які нині проходять бойову підготовку в Вілтширі в рамках тренувань українських новобранців, що проводиться Великою Британією.

 

Нагадаємо, українські капелани зустрілися з духовенством Франції й обговорили новини з фронту.

 

Як повідомляла УМ, На фронт без зброї: на Київщині пройшов навчання підрозділ капеланів.