Північна Македонія обіцяє Україні 12 бойових гелікоптерів
Македонський уряд запропонує передати Україні 12 вертольотів Мі-24 – повідомила міністерка оборони Північної Македонії Слав’янка Петровська. >>
Відновлення декларування та звітності політичних партій є ефективними інструментами не лише для запобігання корупції, а й для виявлення фактів незаконного збагачення та інших корупційних правопорушень
Відновлення електронного декларування та затвердження Державної антикорупційної програми очікують від України посли Групи семи та Європейського Союзу.
Як інформує УМ, про це йшлося на зустрічі дипломатів із головою Національного агентства з питань запобігання корупції Олександром Новіковим, що відбулась у резиденції посла Японії в Україні, повідомили 30 січня у пресслужбі НАЗК.
«Ми дякуємо за включення затвердження Державної антикорупційної програми до пріоритетів послів G7. Затвердження ДАП є ключовим у подальшій реалізації Антикорупційної стратегії України, що допоможе України заощаджувати до 200 млрд грн платників податків щорічно та долати корупцію у сферах, які найбільш уражені корупцією.
І це може гарантувати прозорість у майбутніх процесах. пов’язаних з відбудовою. Програма спрямована на подальше зміцнення антикорупційних інституцій в Україні, а також впровадження антикорупційних стандартів ЄС у ключових сферах суспільного життя та економіки. Це ще один вагомий крок на шляху інтеграції України до ЄС та НАТО», — сказав Новіков.
У НАЗК розраховують на затвердження проєкту Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки Кабінетом Міністрів найближчими днями.
Новіков також обговорив з послами G7 необхідність відновлення декларування публічних службовців та фінансової звітності партій.
«Відновлення декларування та звітності політичних партій є ефективними інструментами не лише для запобігання корупції, а й для виявлення фактів незаконного збагачення та інших корупційних правопорушень. Це набуває особливої актуальності з точки зору підзвітності українських посадовців за використання коштів допомоги партнерів з розвитку.
І останні гучні події в нашій країні демонструють необхідність відновлення цих процесів», — зауважив голова НАЗК, додавши, що відповідний законопроєкт з осені перебуває на розгляді Верховної Ради.
Він подякував представникам країн G7 за всебічну підтримку України та вкотре підкреслив, що Київ має всі необхідні інструменти для забезпечення прозорості та підзвітності у процесах відбудови та отримання допомоги від партнерів. Тому НАЗК очікує на якнайшвидшу підтримку з боку Кабінету Міністрів України та Верховної Ради у цих питаннях.
Своєю чергою посли країн G7 та ЄС висловили чітку підтримку якнайшвидшого ухвалення ДАП та відновлення інструментів запобігання корупції (електронне декларування та фінансове звітування політичних партій). Зокрема, посол ЄС в Україні Матті Маасікас зауважив, що ухвалення ДАП “стане чудовим результатом, який можна буде презентувати під час Саміту Україна – ЄС”, який відбудеться 3 лютого.
Посли країн G7 та ЄС пообіцяли продовжувати підтримку антикорупційних реформ, незалежності антикорупційних органів України, а також закликали до вжиття всіх необхідних кроків для забезпечення ефективного та прозорого процесу отримання міжнародної допомоги під час відбудови України.
Нагадаємо, що , цьогоріч Японія головує в межах G7. Раніше голова НАЗК зустрічався з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі.
Як повідомляла УМ, посли G7 відвідали пункт незламності в Києві.
Македонський уряд запропонує передати Україні 12 вертольотів Мі-24 – повідомила міністерка оборони Північної Македонії Слав’янка Петровська. >>
Група країн Ради Європи проти корупції GRECO привітала прогрес у запобіганні корупції щодо членів парламенту, суддів та прокурорів в Україні івиключила Україну з чорного списку держав, які руйнують протидію корупції. >>
Французька Leroy Merlin заявила про свої наміри продати всі свої магазини в Росії. Тепер дочірню компанію ймовірно передадуть локальному менеджменту. >>
Офіційна Братислава дотрималась своїх зобов’язань і передала Збройним силам України перші чотири радянські винищувачі МіГ-29. >>
Американська компанія Westinghouse у шведському місті Вестерос виготовлятиме для українських АЕС ядерне паливо переважно з вітчизняних компонентів. >>
Автомобільне пальне в Україні продовжує дешевшати — навіть попри попередні прогнози, що навесні цього року ціни на цей товар мають різко стрибнути догори. >>