Канада відновила українську тренувальну місію у Великій Британії – Генштаб

10:53, 09.10.2022
Канада відновила українську тренувальну місію у Великій Британії – Генштаб

Тренування бійців ЗСУ у Британії під пильним наглядом канадських військових фахівців. (Фото: Фейсбук Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine)

Тренування українських новобранців Канада відновила у Великобританії.

 

Як інформує УМ, про це 9 жовтня повідомив Генеральний штаб Збройних сил України у Фейсбуці.

 

Як нагадали у Генштабі, 12 серпня загін військовослужбовців Збройних сил Канади (CAF), переважно зі складу 1-ї Канадської механізованої бригадної групи 3-ї Канадської дивізії, що базується в Едмонтоні, прибув до Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії для відновлення підготовки Сил оборони України в рамках навчальної операції UNIFIER-UK.

 

 

30 червня Міністерство оборони Великої Британії звернулося з проханням про міжнародну підтримку у своїй широкомасштабній ініціативі щодо навчання новобранців Сил оборони України у Сполученому Королівстві.

 

У відповідь Канада направила значний загін кваліфікованих військовослужбовців на підтримку цього починання. Разом із союзниками у Сполученому Королівстві солдати Збройних сил Канади проводять цілеспрямовану підготовку українських новобранців щодо індивідуальних і колективних військових навичок.

 

"Для нас неймовірна честь відновити навчання Сил оборони України. Наші тренувальні групи складаються з висококваліфікованих, мотивованих і професійних військовослужбовців, які віддані цій місії. Ми забезпечуємо життєво важливу підготовку, яка служить для зміцнення можливостей, сили та боєготовності вже перевірених і сповнених рішучості Сил оборони України", — сказав прапорщик Корі Озеркевич, сержант-майор навчальної операції UNIFIER-UK.

 

За словами капрала Джастіна Коула, солдата 3-го батальйону Канадської легкої піхоти принцеси Патриції Збройних сил Канади (3 PPCLI), українська місія є і просвітницькою.

 

"Це чудовий досвід, який справді дає змогу зрозуміти всю серйозність ситуації в Україні, - сказав він. - Новобранці постійно хочуть вчитися та вдосконалювати навички, яким ми їх навчаємо. Дні довгі, але корисні, і я пишаюся тим, що беру участь у цій місії".

 

Нагадаємо, що у Великій Британії триває підготовка військовослужбовців Збройних сил України у рамках операції INTERFLEX. Заплановано підготувати близько 10 тисяч українських військовослужбовців.

 

Як повідомляла УМ, на західних полігонах партнерів України пройшли навчання 4 тис. бійців ЗСУ.