Хокеїст Домінік Гашек назвав пропагандистам ознаки російського фашизму

13:28, 05.08.2022
Хокеїст Домінік Гашек назвав пропагандистам ознаки російського фашизму

Дворазовий володар Кубка Стенлі та олімпійський чемпіон Домінік Гашек. (twitter.com/hasek_dominik)

Відомий чеський хокеїст, дворазовий володар Кубка Стенлі та олімпійський чемпіон Домінік Гашек, який у минулому грав за московський "Спартак", дав інтерв'ю російському телеканалу «Матч ТВ», в якому жорстко засудив агресію рф в Україні.

 

Оскільки це інтерв’ю так і не було оприлюднено росіянами через критику путіна та слова зірки хокею про ознаки фашизму в рф, пан Гашек переслав текст розмови чеською та російською мовами сайту iSport.cz.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Czech Radio.

 

На питання, чи вважає він росіян фашистами і чи не є він сам фашистом, критикуючи росіян, Домінік Гашек відповів наступне:

 

«Спочатку давайте поговоримо про те, що таке фашизм. Серед його основних рис — мілітаризм, сильний лідер у керівництві державою, націоналізм, тобто перевага своєї нації над іншими та неприязнь до іноземців.

 

Це факт, що рф витрачає найбільше або майже найбільше серед усіх країн світу на озброєння пропорційно до кількості жителів і свого ВВП.

 

Також факт, що на чолі РФ давно стоїть особа, яка стоїть чи не над законом, яка визначає закони, впливає на державу і не лише на державні ЗМІ.

 

І те, що на чолі РФ стоїть людина, яка часто заважає людям збиратися і публічно її критикувати і багато іншого теж правильно. І націоналізм, тобто слова, від яких можна відчути якусь перевагу над українською нацією від політичних та медійних представників вашої країни, я теж часто чую. Це означає, що політика вашої країни випромінює багато форм фашизму».

 

 

Зауважимо, що зірка хокею виступає проти російського вторгнення з першого дня війни та підтримує Україну.

 

Також пан Гашек критикує чеську владу і закликає уряд Чехії видати закон, "який забороняє громадянам Чехії працювати в ворожій країні, яка здійснила військовий напад на нашого союзника, вбиває там десятки тисяч людей і всім нам загрожує ядерною бомбою".

 

Зокрема, він підтримав рішення щодо заборони виступати російським спортсменам на міжнародних змаганнях. За словами Гашека, росіяни несуть колективну відповідальність за війну та вбивства в Україні і тільки вони можуть вплинути на владу, яку обрали.

 

Як повідомляла «УМ», Федерація баскетболу Франції (ФБФ) суворо заборонила гравцям своїх національних команд виступати у чемпіонатах росії та білорусі до завершення війни в Україні.

 

Днями молодіжна збірна України відмовилася від виступу на чемпіонаті світу з тайського боксу через допуск до змагань збірних росії та білорусі.