ЗСУ отримали лише 10% систем HIMARS від необхідного - генерал Бен Годжес

19:01, 29.06.2022
ЗСУ отримали лише 10% систем HIMARS від необхідного - генерал Бен Годжес

У травні росіяни виснажаться, і ЗСУ зможуть вибити їх на лінію станом до 24 лютого — генерал Бен Годжес

Американський генерал Бен Годжес наголосив що ЗСУ отримали лише 10% систем HIMARS від необхідної кількості. 
 
Як інформує Україна молода, про це в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив колишній командувач армії США в Європі генерал Бен Годжес. 
 
Він вважає, що Збройні сили України зможуть ще до кінця року відкинути окупантів на позиції, які вони займали станом на 23 лютого. Це станеться за умови, якщо західні партнери й надалі надаватимуть Україні потрібне озброєння і велику кількість боєприпасів.
 
«Я переконаний, що через кілька тижнів ми почнемо відчувати наслідки використання далекобійної артилерії та ракет. Але до того часу – це буде пекло для українських солдатів і мирних жителів, по яких гатить російська артилерія», – зазначив Годжес.
 
Генерал вважає, що деякі рішення на підтримку України були ухвалені запізно. Зокрема він каже, що наразі українці отримали заледве 10% реактивних систем HIMARS від тої кількості, що потрібна для потужного контрнаступу.
 

«Це дуже гарні системи, вони матимуть серйозний вплив на ситуацію на фронті. Але, щоби цей вплив був помітним, Україні потрібно десь 40 «хаймерсів». Крім того, потрібні боєприпаси, не лише самі системи запуску, адже ракети дуже швидко вичерпуються», – вважає Бен Годжес.
 
Раніше генерал-лейтенант, колишній командувач сухопутних військ США в Європі Бен Годжес заявляв, що армія агресора зараз робить останній ривок, її наступальний потенціал виснажиться до кінця серпня.
 
У травні Бен Годжес  прогнозував, що на кінець літа – вересень росіяни виснажаться, і ЗСУ зможуть вибити їх на лінію станом до 24 лютого.ЗСУ
 
Як повідомляла УМ, Україна отримає від США зенітні комплекси для захисту від російських крилатих ракет. У новому пакеті допомоги – системи протиповітряної та протиракетної оборони середньої та малої дальності.