Зеленський і прем’єр Нідерландів дискутували щодо членства України в ЄС

12:20, 28.05.2022
Зеленський і прем’єр Нідерландів дискутували  щодо членства України в ЄС

Марк Рютте. (Фото Офісу президента)

Розбіжності у поглядах щодо членства України в ЄС виникли у Президента України Володимира Зеленського  із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. 
 
Як інформує Україна молода, про це він розповів в інтерв’ю Nieuwsuur.
 
Як відомо, кілька тижнів тому Марк Рютте звернувся до українського парламенту і назвав Україну частиною європейської сім'ї, проте нічого не сказав про членство України у ЄС. Зеленський відповів, що спілкувався про це з прем'єр-міністром у четвер. 
 
«Я був чесний з Марком. Я сказав йому приблизно таке: "Дякую за вашу промову. Ви дійсно допомагаєте нам, і я дуже вдячний за це. Але що стосується ЄС, то ви мовчали про все, що ми просто хотіли почути. Я йому дуже відкрито сказав: якщо ви думаєте, що нам не місце в ЄС, то ви повинні це сказати чітко»,- зазначив Зеленський.
 
За його словами, Рютте відповів, що, на його думку,  в ЄС є місце для України, «але тоді треба пройти певні кроки».
 
За словами президента, Україна готова до статусу кандидата на членство в ЄС і розуміє, що потрібні провести необхідні реформи. Коментуючи проблеми корупції, Зеленський підкреслив, що вони є в багатьох країнах ЄС.
 
«Так, є проблеми. Ви їх маєте в багатьох країнах. Ви також маєте їх у багатьох країнах ЄС. Я розумію, що є необхідні… Є реформи, які нам ще потрібні і які ми хочемо втілити. І ми робимо це не для ЄС, а для себе. Ми хочемо їх реалізувати. Але це потребує часу… Ми також не будемо членом ЄС завтра. Ми хотіли б стати кандидатом у члени»,- зазначив президент.
 
За його словами, зі статусом кандидата Україна отримала б сигнал, який зробив би її сильнішою у боротьбі проти Росії.
 
Зеленський зазначив, що 62% населення Нідерландів підтримують членство України в ЄС. Тому він вважає, що політики також мають підтримати членство, бо їх обирає народ.
 
Раніше Рютте заявив, що імовірність того, що Україна найближчим часом стане кандидатом у члени Європейського Союзу, невелика.
 
За його словами, надто багатьом країнам ЄС ця ідея не подобається. За його словами, це також було б несправедливо стосовно країн Західних Балкан, які набагато довше чекали на статус кандидата.
 
У відповідь в МЗС заявили, що вважають несправедливим прив‘язувати надання Україні статусу кандидата в члени ЄС до прогресу в інтеграції Західних Балкан.
 
Як повідомляла УМ, Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії, запропонував президенту України Володимиру Зеленському створити новий міжнародний альянс, який протистоятиме Росії та стане альтернативою ЄС.