Рада дозволила теробороні використання табельної зброї

14:59, 27.01.2022
Рада дозволила теробороні використання табельної зброї

Теробороні дозволили використовувати табельну стрілецьку зброю.

Народні депутати проголосували за зміни до законодавства щодо національного спротиву та дозволила добровольчим формуванням тергромад використовувати, крім мисливської, ще й табельну стрілецьку зброю.

 

Як інформує УМ, у стінах парламенту за це 27 січня проголосували 278 нардепів.

 

«Члени добровольчих формувань територіальних громад мають право застосовувати під час виконання завдань територіальної оборони особисту мисливську зброю, стрілецьку зброю, інші види озброєння та боєприпаси до них у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України», - йдеться у тексті поправок.

 

Як зазначили народні депутати під час обговорення, серед найбільш суттєвих змін, які наразі внесені до закону – чітко виписані повноваження Сил спеціальних операцій, які керуватимуть Рухом опору, та надання добровольцям права використовувати стрілецьку табельну зброю, а в разі потреби за наказом Головнокомандувача ЗСУ й інше озброєння.

 

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки та ведення національного спротиву” був поданий на розгляд Верховної Ради 9 листопада 2021 року та прийнятий за основу 16 грудня зі скороченим строком підготовки до другого читання.

 

На етапі доопрацювання до другого читання профільним комітетом загалом було опрацьовано 57 поправок до закону, більшість з яких були враховані.

 

Як повідомляла УМ, підрозділи територіальної оборони ЗСУ будуть укомплектовані щонайменше на 70% по всій країні до кінця лютого.