Під посольством РФ у Києві вимагали розблокувати пункти пропуску в ОРДЛО

14:27, 25.10.2021
Під посольством РФ у Києві вимагали розблокувати пункти пропуску в ОРДЛО

Акція під посольством РФ. (Фото: Укрінформ, Худякова О.)

У Києві в понеділок, 25 жовтня, під будівлею посольства РФ відбулася акція протесту проти політики штучної ізоляції жителів ОРДЛО та ненадання їм адекватної медичної допомоги під час пандемії COVID-19.

 

Як інформує УМ, в акції 25 жовтня взяли участь Українська народна рада Донеччини та Луганщини та Восток SOS, що об’єднують переселенців з ТОТ.

 

Співзасновниця Восток SOS Олександра Дворецька заявила, що учасники акції хочуть привернути увагу до гуманітарної катастрофи в умовах пандемії СOVID-19 на ТОТ у Донецькій, Луганській областях, до якої причетна РФ, адже саме вона обмежує перетин через контрольні пункти.

 

«Люди не мають доступу до медикаментів, вакцинації, медичних послуг, вони не мають можливості виїхати або відвідати своїх родичів і близьких. РФ обмежує перетин на КПВВ і навіть через російсько-український кордон. Фактично люди залишаються за високим парканом, оточеним бойовиками, яких фінансує РФ і які не випускають громадян України, залишаючи їх там помирати», - сказала Дворецька.

 

Учасники акції виклали перед парканом російського посольства у Києві загорнуті в поліетилен символічні “трупи”, демонструючи критичну ситуацію, яка утворилася на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

 

«Там у лікарнях коридори забиті хворими, морги переповнені, на цвинтарях не встигають викопувати могили. Люди помирають і немає можливості з ними попрощатися через закриті КПВВ. Це новий концтабір, який влаштувала РФ за лінією розмежування, не даючи можливість людям перетинати контрольні пункти в’їзду-виїзду», - наголосила активістка.

 

Вона розповіла, що для окупаційної влади не є підставою для дозволу на виїзд вакцинація чи отримання медичної допомоги на підконтрольних українському уряду територіях. На тимчасово окупованих територіях немає жодного пункту вакцинації, додала Дворецька.

 

«Тобто, ті хто потребують термінової допомоги, не можуть її отримати. А на окупованих територіях немає жодного пункту вакцинації. Ми вимагаємо відкрити КПВВ, щоб люди мали доступ до медичної допомоги, а міжнародні організації здійснили моніторинг цієї ситуації», - сказала Дворецька.

 

Вона нагадала, що на підконтрольній українському уряду території люди з ТОТ можуть вільно вакцинуватися, навіть без направлення сімейного лікаря.

 

Учасники акції тримали плакати: “Росія вбиває”, “Росія зробила з Донбасу концтабір”, “Кремль перекрив кисень”, “Дайте доступ до вакцин”.

 

Зауважимо, що МЗС України вимагає, щоб РФ забезпечила базові потреби населення на підконтрольних їй територіях, включно з адекватним захистом від коронавірусної хвороби COVID-19, та розблокувала роботу КПВВ.

 

 

Як повідомляла УМ, річницю Кримського походу на Москву 1571 року оригінально відзначили кримські татари.