Україна переходить на зимовий час 31 жовтня

11:04, 17.10.2021
Україна переходить на зимовий час 31 жовтня

Цьогоріч українці перейдуть на зимовий час уночі проти 31 жовтня, о 4 годині ранку. (Фото з сайту Pixabay)

Українці перейдуть на зимовий час і переведуть стрілки годинника на одну годину назад в останню неділю жовтня, в ніч проти 31 жовтня, о 4.00 годині ранку.

 

Як повідомляє Україна молода, про це офіційно інформує «Голос України».

 

Зазначається, що переведення годинників в Україні на зимовий і літній час здійснюється майже чотири десятиліття, і за традицією стрілки зрушують восени та навесні - в останню неділю жовтня і в останню неділю березня.

 

Цьогоріч українці перейдуть на зимовий час уночі проти 31 жовтня, о 4 годині ранку.

 

Таким чином наступна доба у вихідний день автоматично збільшиться на годину.

 

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».

 

«Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. В СРСР перехід на зимовий час і навпаки регулярно почав здійснюватися з 1981 року.

 

Нагадаємо, Верховна Рада у березні 2021 року відправила на доопрацювання в комітет законопроєкт №4201 «Про обчислення часу в Україні», який пропонує скасувати сезонні переведення годинників і, таким чином, залишити в Україні «зимовий» час.