Україна засуджує проведення перепису населення в окупованому Криму

14:10, 15.10.2021
Україна засуджує проведення перепису населення в окупованому Криму

Москва продовжує спроби легітимізувати анексію Криму. (Фото з відкритих джерел)

Міністерство закордонних справ України засуджує проведення Росією, як державою-агресором, перепису населення на території анексованого Криму.

 

Українські дипломати заявляють про своє право застосування заходів у відповідь.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомила прес-служба МЗС у п'ятницю.

 

"Проведення перепису на тимчасово окупованій території є недружнім актом стосовно нашої держави, і ми залишаємо за собою право застосування реторсій (правомірні примусові дії держави у відповідь на недружній акт іншої держави)", - йдеться в повідомленні.

 

У МЗС наголосили, що такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету і територіальної цілісності України і є продовженням спроб легітимізувати спробу анексії Криму, поширення на його територію дію російського законодавства.

 

"Наголошуємо, що відповідно до положень резолюції Генасамблеї ООН 68/262, так званий "референдум" в АР Крим та м.Севастополь, проведений російською окупаційною адміністрацією 16 березня 2014 року, не має юридичної сили і не може стати підставою для будь-якої зміни статусу Кримського півострова, в тому числі бути підставою для відображення результатів перепису населення в окупованому Криму як частини загальноросійського перепису", - заявило МЗС України.

 

Також наголошується, що учасники міжнародної Кримської платформи у Спільній декларації раз підтвердили невизнання будь-якої зміни статусу АР Крим та Севастополя і готові рішуче протидіяти будь-яким одностороннім спробам змінити міжнародний порядок, заснований на верховенстві права.

 

"Закликаємо міжнародне співтовариство засудити проведення Росією всеросійського перепису населення на тимчасово окупованій території України, не визнавати і не використовувати його результати", - резюмували в МЗС.

 

Нагадаємо, на цьому тижні Євросоюз розширив санкції проти Росії за анексію Криму. У списку санкцій увійшли вісім осіб - судді, прокурори і співробітники служб безпеки, відповідальні за виконання російського законодавства в незаконно анексованих Криму і Севастополі.