У Європарламенті закликають не визнавати результати виборів в Держдуму 19 вересня

08:30, 15.09.2021
У Європарламенті закликають не визнавати результати виборів в Держдуму 19 вересня

ЦВК Росії активно готується до псевдовиборів. (Фото: facebook.com/CIKRussia)

Євродепутат Андрюс Кубілюс представив на розгляд учасників парламентської сесії Європарламенту проєкт нової доповіді щодо напрямків політичних відносин між ЄС і Росією.

 

На його думку, Європейський Союз та європейські інституції повинні мати мужність та консолідовану позицію, щоб не визнавати легітимними результати виборів до Державної думи Росії цього тижня, оскільки ці результати були вкрадені кремлівським режимом ще до початку голосування.

 

Як інформує Україна молода, про це пан Кубілюс заявив у Страсбурзі в ході пленарного засідання Європейського парламенту у вівторок, передає Укрінформ.

 

«Упродовж цих вихідних відбудуться вибори до Державної думи Росії, так звані вибори. Лукашенко минулого року вкрав результати виборів після виборів. Путін намагається вкрасти їх навіть ще до виборів. Понад 100 найважливіших опозиційних або незалежних кандидатів не були допущені до участі у виборах. Навальний – у в’язниці, жодному спостерігачу від ОБСЄ не дозволено приїхати», - нагадав передвиборчі російські реалії євродепутат.

 

За його словами, у представленій доповіді рекомендується не визнавати ці парламентські вибори і сам парламент Росії легітимними, «якщо вибори будуть визнані шахрайськими, такими, що відбулися із порушеннями демократичних принципів та міжнародного права».

 

 

Андрюс Кубілюс підкреслив, що у цьому контексті наступний тиждень стане іспитом для всіх європейських інституцій, які не мають боятися говорити про те, що російські вибори були від початку організовані із порушенням демократичних принципів та міжнародного законодавства, оскільки вже зараз є дуже багато ознак, що саме це й відбувається.

 

«ЄС може зробити багато, щоб допомогти росіянам у трансформації їхньої країни. ЄС має усвідомити та прийняти власну виключну важливу роль та відповідальність у такій трансформації. Це буде іспитом нашої єдності. Наша доповідь отримала підтримку всіх політичних груп, і це має бути дуже серйозним сигналом для Кремля», - додав євродепутат.

 

Нагадаємо, 19 вересня мають відбутися вибори до Держдуми РФ.

 

Раніше Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не визнавати легітимність цих виборів у зв’язку із наміром російської влади незаконно провести голосування на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Крим та захоплені окремі райони Донецької та Луганської областей.