МЗС заперечило участь України у підготовці угоди США та Німеччини по «потоку»

13:51, 22.07.2021
МЗС заперечило участь України у підготовці угоди США та Німеччини по «потоку»

В українському МЗС відхрещуються від участі в "договорняку" між США та Німеччини по "Північному потоку-2»

У Міністерстві закордонних справ категорично заявили, що українська сторона не брала участь у підготовці угоди США і Німеччини щодо добудови «Північного потоку-2».

 

Як інформує УМ, про це 22 липня заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

 

«Українська сторона не долучалася до переговорів та погодження пакету домовленостей США та Німеччини», - зазначив він.

 

Водночас речник МЗС додав, що Україна продовжує діалог з усіма нашими партнерами щодо бачення шляхів зменшення ключових енергетичних загроз з боку Росії та посилення енергетичної стійкості України та Центральної Європи загалом.

 

Ніколенко зауважив, що, поза сумнівом, єдиним вигодонабувачем кризи в нашому регіоні є Росія. «Відповідно ми вважаємо, що США та Німеччина мають відповідально поставитися до нейтралізації загроз Північного потоку-2», - резюмував речник МЗС.

 

Нагадаємо, що між адміністрацією Джо Байдена та урядом Ангели Меркель укладено угоду щодо Nord Stream 2, яка дозволяє добудову газопроводу в обмін на гарантії безпеки Європи.

 

Раніше представниця Держдепу США заявила, що США та Німеччина нібито "тісно співпрацювали з Україною та Польщею» щодо того, щоб Росія не могла перетворити "Північний потік-2" на зброю, і врахувала їхню позицію.