З Росії «Дельта» Covid –19 підходить до України

11:47, 21.06.2021
З Росії «Дельта» Covid –19 підходить  до України

Covid –19 - літо 2021 - не час розслаблятись

Штам «Дельта», який зараз активно циркулює в Росії, може ще до кінця літа спричинити в Україні нову хвилю коронавірусу.

 

Цей штам раніше називали «індійським».

 

Потім ВООЗ його перейменувала, щоб уникнути дискримінації країн.

 

Графік нових випадків коронавірусу в Україні та Росії: створено інтерактивною програмою Financial Times.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України.

 

Українські науковці наголошують, що цей штам дуже поширився у РФ: на нього може припадати до чверті від усієї захворюваності на коронавірус у цій країні.

 

Через це у Росії стрімко погіршується ситуація з коронавірусом, особливо у двох найбільших мегаполісах країни — Москві та Санкт-Петербурзі.

 

«Число випадків хвороби у Москві за останній тиждень подвоїлось, а на стрімке зростання числа госпіталізацій в обох мегаполісах вказують неофіційні джерела, що відстежують ці дані (офіційна інформація з Росії щодо шпиталізацій відсутня)», — кажуть у НАН України.

 

Зростання захворюваності на коронавірус зараз відбувається лише у трьох країнах Європи — РФ, Великій Британії та Португалії.

 

Саме у цих державах, наголошують українські науковці, штам «Дельта» найбільше поширився.

 

У НАН України рекомендують розглянути варіант із встановленням додаткового контролю міграції між Україною та країнами, в яких стрімко поширюється штам «Дельта». 

 

«За недостатнього контролю міжнародної міграції та недостатніх темпів вакцинації нова хвиля може початися навіть раніше за осінь», — вважають у НАНУ.

 

За інформацією російського уряду, упродовж останніх п'яти днів у Росії фіксують 12—15 тисяч випадків коронавірусу щодня.

 

З початку пандемії у цій країні вже виявили 5,2 млн хворих, 127 тис. померли від ускладнень захворювання. 

 

Штам, який вперше виявили в Індії, має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини.

 

Всесвітня організація охорони здоров’явизнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним — це вже четвертий штам, який змусив непокоїтися ВООЗ.

 

За даними департаменту громадського здоров'я Англії, цей штам у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.

 

Також немає одностайності в думці щодо ефективності вже існуючих  вакцин проти цього штаму.

 

Водночас, в індійському штаті Махараштра виявили поширення нового варіанту індійського штаму коронавірусу, який отримав назву «дельта плюс».

 

Про це повідомляє The Hindustan Times.

 

Усього було виявлено 20 випадків зараження новою мутацією в чотирьох районах штату.

 

МОЗ Індії повідомив, що новий штам, скоріше, викликає інтерес у дослідників, але поки не переведений в категорію мутацій, що викликають стурбованість.

 

Однак ,телеканал NDTV наводить слова глави Всеіндійського інституту медичних наук Рандіпа Гулер, який попередив, що штам може в майбутньому викликати занепокоєння, якщо його не вивчити.

 

Він пояснив, що нова мутація могла змінити властивості вірусу «у питанні заразності»і за його поведінкою необхідно спостерігати протягом кількох тижнів.