Разумков: санкції проти Медведчука поза правовим полем

14:12, 13.06.2021
Разумков: санкції проти Медведчука поза правовим полем

Спікер парламенту Дмитро Разумков не підтримав санкції щодо Медведчука

Спікер парламенту не підтримав санкції проти Віктора Медведчука, бо вважає, що Україна не дотримується принципів верховенства права.

 

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, висловлюючись про введення санкцій проти народного депутата і голови політради партії «Опозиційна платформа — За життя»  Віктора Медведчука зазначив, що, згідно із законами, санкції не можуть бути накладені на громадян України.

 

Як інформує УМ, таку думку спікер парламенту висловив в ефірі телеканалу НТА.

 

«Я завжди намагаюся виходити із закону. Якщо ми говоримо про закон про санкції, то, виходячи з тих статей, які передбачені цим законом, виходячи з тієї стенограми, яку всі можуть підняти і подивитися, коли приймався цей закон, то було чітко визначено, що санкції не застосовуються до громадян України», — зазначив Разумков.

 

Спікер ВР переконаний в тому, що будь-який громадянин України, який певним чином фінансує тероризм або підтримує так звані «Л-ДНР», повинен понести покарання — але не в форматі санкцій, а в межах кримінальної відповідальності.

 

«Для цього у нас передбачена достатня кількість статей: і фінансування тероризму, і державна зрада. Тому що, якщо ми говоримо про чиновників, то ми все давали присягу народу України: і народні депутати, і голови обласних рад, і губернатори, і глави облдержадміністрацій , районів. І якщо ти порушуєш присягу, то ти повинен сісти у в’язницю», — говорить політик.

 

Також Разумков підкреслив, що санкції — ефективний механізм, який застосовується до тих, кого не можна притягнути до відповідальності за українським законодавством: хто знаходиться в Росії, ОРДЛО або інших країнах світу.

 

«Це нереально, наприклад, забрати якогось бізнесмена в Україні і посадити, російського бізнесмена. Або підприємство, яке фактично діє проти інтересів нашої держави. Тому тут санкції — якісний, ефективний механізм. Щодо громадян України ми повинні діяти в рамках Кримінально процесуального кодексу», — підсумував Дмитро Разумков.