США підтримують членство України в НАТО – Блінкен

09:08, 09.06.2021
США підтримують членство України в НАТО – Блінкен

Держсекретар США Ентоні Блінкен

Сполучені Штати Америки підтримують членство України в НАТО - на сьогодні в неї є всі необхідні інструменти для подальшого просування в цьому напрямку. 

 

Така  заява державного секретаря США Ентоні Блінкена прозвучала  під час слухань у Комітеті із закордонних справ Сенату.

 

Як інформує УМ, про це передають американські ЗМІ.

 

«Ми підтримуємо членство України в НАТО. І на сьогодні в неї є всі необхідні інструменти для подальшого просування в цьому напрямку. Відколи створено план дій щодо членства в НАТО, було розроблено низку інших дуже важливих інструментів, покликаних допомогти країнам підготуватися до можливого членства, включаючи щорічну програму, від якої, за нашою оцінкою, Україна тільки виграє», - сказав держсекретар США.

 

За його словами, США працюють з Україною «практично на щоденній основі».

 

Щодо плану потрібен повний консенсус з іншими членамиНАТО, додав він, зауваживши: «Гадаю, зараз деякі країни підтримують це меншою мірою, ніж інші, але незалежно від плану, в України є інструменти, необхідні для просування вперед, щоб бути готовою до членства в майбутньому».

 

Ентоні Блінкен також наголосив на важливості формування в Україні ефективної системи боротьби з корупцією.

 

«Ми також повинні бачити від України постійний прогрес на цьому рівні, - сказав він. - І, звичайно, він уже є».

 

Як повідомляла УМ, 7 червня презенти України та США - Зеленський і Байден провели телефонні переговори, в ході  яких, ік інформує ОП,   американський лідер запросив українського колегу відвідати Білий дім у липні.