Книжковий Арсенал перенесли на червень

16:23, 15.04.2021
Книжковий Арсенал перенесли на червень

Щороку «Книжковий арсенал» відвідували тисячі шанувальників книги

Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», який мав пройти у травні - перенесено на 23-27 червня.

 

Як інформує УМ, про це повідомили у пресслужбі Мистецького арсеналу.

 

«У зв’язку з тривалим зростанням кількості хворих на коронавірусну хворобу у Києві та продовженням локдауну в регіоні організатори Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» вирішили змінити дати його проведення у 2021 році. З травня Книжковий Арсенал перенесено на 23-27 червня 2021 року», - ідеться в повідомленні.

 

Як зазначає директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта, вчора було подовжено локдаун і стало зрозуміло, що дата його закінчення може виявитися неостаточною, бо ситуація з ковідом загрозлива.

 

«Планувати таку велику подію при такій несталості неможливо. Ми розуміємо, що у нас є два варіанти - вже зараз скасувати Книжковий Арсенал цього року наживо або зробити спробу врятувати фестиваль. Ми обираємо другий пункт», - коментує вона.

 

Тож у червні фестиваль збереже свій гібридний формат: книжковий ярмарок, події кураторських програм, нагородження переможців конкурсів Найкращий книжковий дизайн та Антитвір відбудуться наживо в Мистецькому арсеналі. Частина цих подій складе онлайн-програму Книжкового Арсеналу, яку можна буде подивитися з будь-якого куточка світу. Дистанційно відбудуться програми професійного розвитку для видавців і літменеджерів, зокрема і «Література на експорт», що спрямована на збільшення перекладів української літератури за кордоном.

 

Як зауважують організатори, квитки на Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» продаватимуться виключно онлайн. Фестиваль передбачає послотну відвідуваність - купити квиток можна буде лише на певний слот і зайти в Арсенал у певний час. Це допоможе уникнути черг і небезпечного скупчення людей.

 

Про старт продажу квитків, а також програму Х Книжкового Арсеналу буде оголошено додатково.

 

Нагадаємо, що Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» засновано Мистецьким арсеналом з 2011 року: щороку він збирає понад 100 іноземних гостей, більш як 200 видавців та культурних інституцій, понад 55 тисяч відвідувачів.

 

У 2019 році Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» отримав звання «Найкращий літературний фестиваль світу». Його місія — створювати такі взаємодії між людьми, спільнотами, інституціями, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.

 

Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» був запланований на 20–24 травня 2020 року, проте не відбувся через пандемію та локдаун. У зв’язку з надзвичайною ситуацією, що склалася в Європі та світі через поширення COVID-19, Мистецький арсенал був змушений перенести Х Книжковий Арсенал на 26-30 травня 2021 року.