Екссуддя Хіміч підозрюється у переслідуванні активістів Євромайдану

15:15, 13.04.2021
Екссуддя Хіміч підозрюється у переслідуванні активістів Євромайдану

Автомайдан в часи Революції Гідності був чималою силою

Офіс генерального прокурора повідомив про підозру колишньому судді одного з районних судів Києва у переслідуванні активістів Євромайдану.

 

Як інформує УМ, про це повідомила 13 квітня пресслужба Державного бюро розслідувань.

 

Держбюро розслідувань зʼясувало, що працівники правоохоронних органів у 2013-2014 роках фальсифікували документи для незаконного притягнення до відповідальності та позбавлення права керувати автомобілем учасників руху «Автомайдан».

 

Пізніше суддя за відсутності доказів у січні 2014 року незаконно позбавив двох громадян за нібито порушення правил дорожнього руху права керувати авто. Таким чином він намагався перешкодити їхній участі у русі «Автомайдан».

 

При цьому, зʼясувалося, що вказані особи не брали участі в автопробігу до резиденції тодішнього президента Віктора Януковича «Межигір’я» у грудні 2013 року та навіть не мали права керувати транспортними засобами через те, що посвідчення водія їм ніколи не видавались. Однак реалізуючи злочинний умисел на припинення руху «Автомайдан» суддя навіть не перевірив цих обставин.

 

ДБР не розкриває імені судді, однак, за даними видання «Ґрати», мова йде про колишнього суддю Дніпровського районного суду столиці Володимира Хіміча.

 

Верховний суд скасував указ президента про звільнення колишньої судді Печерського суду Оксани Царевич через порушення присяги під час винесення рішень проти активістів Євромайдану.

 

Нагадаємо, що в листопаді минулого року Шевченківський райсуд Києва виправдав колишнього суддю Печерського райсуду Віктора Кицюка, який під час Революції гідності судив учасників «Автомайдану» і з 2016 року перебував під слідством у справі завідомо неправосудні рішення.