Кремль тисне на Україну заради поступок у переговорах – Андрій Таран

12:18, 10.04.2021
Кремль тисне на Україну заради поступок у переговорах – Андрій Таран

Міністр оборони Андрій Таран заявив про справжні цілі Росії. (Фото Міноборони)

Міністр оборони Андрій Таран стверджує, що справжніми цілями нарощування Росією військової присутності поблизу кордонів України можуть бути посилення тиску на Україну з метою примушення до поступок у переговорному процесі та демонстрація готовності до застосування збройної сили.

 

Як повідомляє Україна молода, відповідну заяву Тарана оприлюднило міністерство оборони в суботу.  

 

«Весна 2021-го року нагадує: коли агресор декларує пакт про ненапад, завжди треба шукати таємну частину протоколів. У Москві ніколи не ховали далеко методичку, як подавати «пакт Молотова-Рібентропа». Навіть більше: сьогодні, у цифрову епоху, кремлівські стратеги активують старий сценарій про «радіостанцію у Гляйвіці». Російські пропагандисти розганяють страшилки, орієнтовані на мешканців наших тимчасово окупованих територій, про нібито агресивні наміри сил оборони України та підготовку до якогось наступу, - зазначив очільник міноборони.

 

На його думку, «мілітаризація» інформаційного простору, заяви про відновлення бойових дій та відео ешелонів військової техніки Російської Федерації у напряму районів поблизу державного кордону України "мають посіяти паніку серед населення України, залякати світову спільноту".

 

Тоді як «справжніми цілями нарощування Російською Федерацією військової присутності поблизу кордону України та на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, можуть бути посилення тиску на Україну з метою примушення до поступок у переговорному процесі, та демонстрація, у тому числі - провідним державам Заходу, готовності до застосування збройної сили щодо України».

 

Пан Таран вважає, що застосування сили «Росія розглядає остаточним засобом досягнення своїх стратегічних цілей, якщо інші засоби виявляться неефективними».

 

Стратегічною ж ціллю Російської Федерації щодо України залишається її повернення під свій контроль та зрив євроатлантичного шляху розвитку України, зазначив міністр.

 

Він вважає, що приводом для поновлення активної збройної агресії Росії проти України може стати як спровоковане загострення обстановки в районі конфлікту, так і звинувачення України у порушенні прав російськомовних чи «новообращенных» громадян Росії через масову роздачу паспортів РФ.

 

«Водночас необхідно зазначити, що активізація збройної агресії РФ проти України є можливою виключно за умов прийняття відповідного політичного рішення на найвищому рівні у Кремлі», - додав Андрій Таран.

 

Міністр також наголосив:

 

«Україна — миролюбна держава, яка захищається від агресії Російської Федерації. Наші сили оборони міцно утримують захисні рубежі, аби вогонь «братньої любові» Російської Федерації не перекинувся на нашу мирну територію, щоб дати час та аргументи політикам і дипломатам змусити державу-агресора піти з України. Розпалені Росією багаття бойових дій можливо погасити лише політико-дипломатичним шляхом. Україна налаштована на цивілізований шлях повернення своїх тимчасово окупованих територій. При цьому не може бути жодних компромісів у відстоюванні інтересів України».

 

Керівник міноборони зазначив, що спільні зусилля військових та дипломатів в Україні та на міжнародній арені вже не перший рік стримують Російську Федерацію від повномасштабних бойових дій, проте, на переконання міністра, події останніх двох тижнів чітко демонструють, що ці зусилля необхідно збільшувати.

 

Насамперед це стосується посилення санкційного режиму проти Росії, більш тісної співпраці в питаннях оперативного обміну розвідувальною інформацією, зокрема в районі Чорного моря, а також узгоджених дій наших дипломатів на всіх міжнародних платформах із засудження агресивних дій керівництва Кремля, які можуть мати руйнівні наслідки як для європейської системи безпеки, так і для світу в цілому, підкреслив Таран.

 

«РФ має розуміти, що будь-яка активізація агресії та ескалація безпекової ситуації матимуть чітку і потужну відповідь міжнародної спільноти», - заявив міністр оборони.

 

Нагадаємо, останнім часом збройні сили РФ нарощують війська поблизу державного кордону України на півночі, на сході і на півдні, а також в окупованому Криму. Крім того, зросла кількість випадків порушення перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ. Паралельно Росія веде пропагандистську кампанію на виправдання агресії проти України.

 

Як повідомляла "УМ", Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак спростував інформацію про так званий «наступ України на Донбас». За його словами, цю інформацію поширюють в Росії для створення паніки у населення окупованих територій.

 

За слвоами міністра МЗС Дмитра Кулеби, на цьому тижні Росія погрожує Україні війною і знищенням щодня.