Справа вагнерівців: ексначальник ГУР Василь Бурба позбавлений охорони

12:39, 28.02.2021
Справа вагнерівців: ексначальник ГУР Василь Бурба позбавлений охорони

Ексначальник ГУР Василь Бурба не відмовився від свідчень про провал операції із захоплення терористів "Вагнера".

Колишній начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба, який дав свідчення про провал операції із захоплення російських терористів "Вагнера", позбавлений документів прикриття. Також його разом із сім’єю виселили із охоронюваного селища у Конча-Заспі під Києвом під приводом ремонту державного будинку.

 

Як інформує Україна молода, про це з посиланням на власні джерела повідомив у соцмережах журналіст Юрій Бутусов у неділю.

 

За його даними, сім'ю генерал-полковника ГУР Міноборони Василя Бурби виселили без попередження ще 22 лютого. А самого розвідника, який є носієм важливих державних таємниць, лишили без охорони.

 

«Напередодні виселення з Конча-Заспи з Бурбою провів зустріч співробітник спецслужб, довірена особа президента Зеленського, який запропонував Бурбі призначення послом України в Австралії, в обмін на публічне спростування скандалу з "вагнерівцямі", відмову від інтерв'ю і будь-якої співпраці з розслідувачем "Беллігнкет" Христо Грозєвим», - стверджує журналіст.

 

При цьому, Юрій Бутусов стверджує, що в іншому випадку Бурба отримав прямі погрози - виселення з охоронюваного будинку, позбавлення документів, звільнення з роботи в МЗС рідного брата, відкриття кримінальних справ.

 

«Бурба відмовився від такої ганебної угоди. І перші погрози були негайно здійснені», - додає журналіст.

 

 

Цікаво, що офіційною причиною виселення з будинку є ремонтні роботи, проведені сім'єю Бурби без погодження з Державним управлінням справами. На підтвердження своїх слів Бутусов опублікував лист до Бурби, направлений йому керівництвом ДУС.

 

За даними неофіційних джерел, такі дії стосовно Бурби пов'язані зі виходом першої частини розслідування Христо Грозєва про ПВК "Вагнера" і, зокрема, про провал спецоперації із захоплення россійських терористів.

 

"За даними наших джерел, Грозєву дзвонив особисто глава ОП Андрій Єрмак, обговорював, як можна пояснити свою позицію, дізнатися, що буде у фільмі. Його почули, але на терміни виходу фільму це ніяк не вплине", - наголосив Бутусов.

 

Нагадаємо, 24 липня 2020 року заступник голови СБУ Руслан Баранецький та тодішній начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба доповіли про проведення фінальної стадії операції в Офісі президента. На доповіді були присутні президент Володимир Зеленський, голова його Офісу Андрій Єрмак, перший заступник секретаря РНБО, голова комітету з розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко.

 

Після доповіді Єрмак попросив відкласти спецоперацію. Він послався на перемовини з помічником президента Росії Володимира Путіна і на те, що операція нібито могла б зірвати обмін полоненими, який готувався у той час, та початок перемир'я. Операцію відклали на кілька днів.

 

Вже 3 серпня Зеленський знову зібрав нараду. На ній Бурба заявив, що операція провалена і причина цьому – зрада. Бурба вимагав почати перевірку всіх, кому було відомо про операцію. Зокрема, він хотів, щоб на поліграфі перевірили його самого, Єрмака, Демченка та Машовця.

 

Зеленський тоді жодних рішень про перевірку не ухвалив. Розслідування провалу не було розпочато. Втім, Зеленський звільнив Бурбу і призначив нового начальника ГУР, а Баранецький пішов у безстрокову відпустку.