«Кухар Путіна» у розшуку ФБР: за Пригожина обіцяють $250 тисяч

11:38, 27.02.2021
«Кухар Путіна» у розшуку ФБР: за Пригожина обіцяють $250 тисяч

Євген Пригожин, якого називають «кухарем Путіна», оголошений у розшук ФБР.

Один з найбільш наближених до президента Росії бізнесменів Євген Пригожин, якого називають «кухарем Путіна», оголошений у розшук Федеральним бюро розслідувань у справі про втручання Росії в президентські вибори у США 2016 року.

 

За даними ФБР,  пан Пригожин причетний до «змови з метою вчинення шахрайства проти США». За відомості, які допоможуть арештувати Євгена Вікторовича Пригожина, Федеральне бюро оголосило винагороду розміром до 250 тисяч доларів США.

 

Як повідомляє Україна молода, про це йдеться на сайті ФБР США. Оголошення про розшук «кухаря Путіна» оприлюднене, крім англійської мови, також російською і українською мовами.

 

«ФБР розшукує Євгена Вікторовича Пригожина за те, що в період з початку 2014 року по 16 лютого 2018 року в Вашингтоні, округ Колумбія, він, ймовірно, був причетним до злочинної змови, метою якої було вчинення шахрайства проти США шляхом створення умов, які послабили, створили перешкоди або підірвали законну діяльність Федеральної виборчої комісії, Міністерства юстиції США та Державного департаменту США. Пригожин був основним джерелом фінансування діяльності компанії «Агентство інтернет-досліджень», яка розташована в Санкт-Петербурзі», - наголосили у ФБР.

 

За даними слідства, Пригожин керував та схвалював оперативну діяльність компанії для втручання у політичний та виборчий процес США, включаючи придбання американського комп’ютерного серверного простору, створення сотень неіснуючих в дійсності віртуальних осіб та використання незаконно присвоєної ідентифікаційної інформації осіб зі США.

 

«Метою цієї діяльності було набуття впливу на думку значної кількості американців з подальшою метою втручання у політичну систему США, зокрема у хід президентських виборів 2016 року», – вважають детективи ФБР.

 

У бюро нагадують, що 16 лютого 2018 року Федеральний окружний суд США в Вашингтоні, округ Колумбія, видав ордер на арешт Євгена Пригожина після того, як раніше того ж дня йому були висунуті обвинувачення у вступі в злочинну змову з метою вчинення шахрайства проти США.

 

Дата появи повідомлення про розшук не вказана; пошукова система Google індексувала його пізно ввечері 25 лютого за Ґрінвічем, коли в Україні (і Росії) було вже по півночі на 26 лютого.

 

Разом із Пригожиним за схожими обвинуваченнями у втручанні у вибори у США в розшук були оголошені ще 12 громадян Росії.

 

Сам Євген Пригожин іще з кінця 2016 року перебуває під персональними санкціями США. Однією з підстав став згаданий факт, що компанії Пригожина забезпечують харчування для Кремля (саме через це він отримав прізвисько «кухар Путіна»).

 

Ще однією підставою стала широка співпраця компаній Пригожина з Міністерством оборони Росії в будівництві військових баз біля кордону Росії з Україною, що їх Москва використовує для введення своїх військових на територію України. Як кажуть у Вашингтоні, Пригожин відіграв роль у підтримці російської окупації українського Криму 2014 року і воєнного втручання Москви на сході України проти української влади.

 

Окремо у США Пригожину закидають втручання створеної під його егідою компанії «Агентство інтернет-досліджень», відомої як «фабрика інтернет-тролів», в американські президентські вибори 2016 і вибори Конгресу 2018-го, а також дії найманців із російської приватної військової компанії «Вагнера», яку теж пов’язують із ним, в Україні, Сирії, а також у Лівії і ще низці країн в Африці.

 

Наступними роками США ще кілька разів накладали санкції на компанії, що, як вважають, пов’язані з Пригожиним.

 

Крім того, 2020 року Євген Пригожин потрапив і під санкції Європейського союзу. Там його назвали куратором ПВК «Вагнера», найманців якої фіксують у різних зонах конфліктів, у тому числі і в Лівії – останнє й стало причиною для санкцій.

 

Пригожин, як і Путін, усі звинувачення заперечують. Після нинішнього повідомлення про розшук, оголошений США, головна компанія Пригожина «Конкорд» оприлюднила в російській соцмережі «ВКонтактє» заяву Пригожина, в якій він назвав останні дії США проти нього «полюванням на відьом» із метою зробити Росію «страшилкою».

 

Як повідомляла «УМ», президент США Джо Байден запевнив, що Вашингтон продовжить підтримувати Україну в її боротьбі проти російської агресії і ніколи не визнають незаконну анексію Криму.