На Буковині та Полтавщині люди вийшли на протести проти тарифного геноциду:

16:28, 18.01.2021
На Буковині та Полтавщині люди вийшли на протести проти тарифного геноциду:

Уряд затвердив нову ціну на газ для населення до кінця карантину

Попри те, що Кабмін затвердив нову ціну на газ для населення, тарифні протести не вщухають. 18 січня на вулиці вийшли мешканці Буковини та Полтавщини.

 

Протестувальники перекривали траси та пікетували будівлі облдержадміністрацій, повідомляє телеграм-канал "Протест".

 

Уряд затвердив нову ціну на газ для населення до кінця карантину

 

 

У Чернівецькій області зранку 18 січня протестувальники перекрили одразу декілька доріг. Вони невдоволені: ліквідацією пільгового тарифу на електроенергію; завеликими тарифами на газ та його транспортування.

 

На місці протестів чергували поліцейські, які стежили за дотримання порядку. Через перекриття утворилися величезні затори, люди тривалий час не пропускали транспорт.

 

                             Тарифний протест на Буковині 


Люди на Полтавщині також взялися перекривати трасу. Кілька десятків протестувальники безперервно ходили пішохідним переходом на трасі М-03 Київ — Харків у Полтаві.

 

У руках вони тримали плакати: "Українцям — українській газ", "Тарифи — пограбування українців" та "Ні — корупційній владі". Водночас інша група мітингувальників, приблизно 30 осіб, зібралися під стінами Полтавської ОДА.

 

                               Протест проти тарифів на газ / Фото видання "Полтавщина"

 

Як повідомляє телеграм-канал "Фонтанзамільйон", люди вимагали знизити тарифи на газ і називали рішення уряду про фіксацію на рівні 6,99 гривень "подачкою".

 

У руках учасники протесту тримали плакати з такими написами: "Українцям – український газ", "Тарифи – пограбування українців", "Ні – корупційній владі", "Ні – грабіжницьким тарифам ЖКГ" тощо.

 

Також полтавці наполягали на відставці уряду та влади області. За словами протестувальників, висока ціна на газ є непосильною для багатьох українців у країні.

 

Додамо, що під час акції відбувся конфлікт: одні учасники протесту пропонували що пів години пропускати вантажівки, інші були проти

 

З 1 січня 2021 року в Україні зросла ціна за розподіл газу. Відповідні зміни наприкінці 2020 року ухвалив тарифний регулятор.

 

Через це у Полтаві, Миколаєві, Харкові та Кривому Розі 10 січня люди вийшли на протест. Вони вимагали повернення старих тарифів.

 

11 січня на акції протесту вийшли також жителі Львова, Івано-Франківська, Херсона, Кропивницького та Чернівців та деяких інших міст.

 

Нагадаємо, що Кабмін запроваджує державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону, пропонована ціна - на рівні 6,99 грн за куб.м

 

Кабмін на позачерговому засіданні 18 січня прийняв постанову про зниження тарифу на газ для населення.