У парламенті Хорватії Голодомор вперше визнали геноцидом українського народу

09:46, 30.11.2020
У парламенті Хорватії Голодомор вперше визнали геноцидом українського народу

Хорватський політик Марко Мілановіч Літре виступив із трибуни сабору із засудженням Голодомору, влаштованого в Україні радянськими окупантами
 

Його виступ мав місце у п'ятницю, 27 листопада 2020 року. У суботу, 28 листопада, у День пам'яті жертв Голодомору Літре спільно з українськими дипломатами долучився до жалобної акції поряд із пам'ятником Тарасу Шевченку в Загребі, передає Еспресо. TV з посиланням на Посольство України в Республіці Хорватія.

 

«Разом з депутатом хорватського сабору (парламенту) Марком Мілановічем Літре запалили свічку пам’яті за жертвами Голодомору в Україні. Наш обов'язок — не лише запалити свічку цього жалобного дня, а й запалити в серці вогонь пам'яті про закатованих голодом українців. Дякуємо пану Марку Мілановичу Літре за засудження 27.11.2020 з трибуни парламенту Хорватії (вперше!) Голодомору в Україні 1932−1933 рр., як геноциду українців", — зазначається у повідомленні.

 

При цьому свій 5-хвилинний виступ Літре почав з вітання «Слава Україні!».

 

За його словами, Голодомор є «цивілізаційним соромом, на який нам слід зважати, аби розуміти куди нас веде політика соціалізму та комунізму».

 

Як повідомляла УМ, Вселенський патріарх Варфоломій вважає Голодомор 1932-1933 років в Україні однією з найбільш трагічних подій в історії людства.

 

Предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив панахиду на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

 

В Україні щороку в четверту суботу листопада відзначається День пам'яті жертв Голодоморів.

 

Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах через пандемію  коронавірусу. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам'яті померлих з голоду.

 

Третій президент України Віктор Ющенко закликав «ретельно віднайти і зберегти знання про кожну жертву Великого голоду».

 
 

 

  •