Мер Харкова Геннадій Кернес перемагає у першому турі

21:13, 25.10.2020
Мер Харкова Геннадій Кернес перемагає у першому турі

Геннадій Кернес вже півтора місяці не з'являвся на публіці.

Діючий мер Харкова Геннадій Кернес фактично здобув абсолютну перемогу (понад 50%) на виборах міського голови у неділю.

 

Якщо дані соцопитування не сильно відрізнятимуться від офіційних даних ЦВК, другого туру за крісло мера в Харкові не буде.

 

Як інформує «Україна молода», це засвідчують дані екзит-полу Студії Савіка Шустера та телеканалу "Україна 24", оприлюднені в неділю після закриття виборчих дільниць о 20.00.

 

Зокрема, важко хворий на коронавірус Кернес набирає 57,90% голосів, тоді як його найближчий конкурент – представник "Опозиційної платформи – За життя" Олександр Фельдман – 12.12%.

 

На третьому місці кандидат від "Слуги народу" Олексій Кучер з 11,98% голосів.

 

На виборах до Харківської міської ради також лідирує "Блок Кернеса – Успішний Харків!", який набирає 39.52% голосів.

 

На другому місці "Опозиційна платформа – За життя" із результатом 16.99%, на третьому – "Слуга народу" (12.39%).

 

"Європейська солідарність" набирає 9.17%, Партія Шарія – 6.41%, "Блок Світличної – Разом!" – 5.42%.

 

Зауважимо, що Студія Савіка Шустера спільно з телеканалом "Україна 24" провели власні екзит-поли в 12 містах України: Києві, Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі, Маріуполі, Кривому Розі, Чернівцях, Миколаєві, Вінниці, Черкасах та Ужгороді. Також були використані інструменти соціологічної компанії Liberty Report.

 

У день місцевих виборів було опитано 12765 українців по всій країні. Понад 1500 інтерв’юерів працювали на 554 виборчих дільницях. Опитування проводилося шляхом анкетування (face to face) на виходах з виборчих дільниць. Гранична похибка вибірки – 1,9% з довірчою ймовірністю 95% (без урахування дизайн-ефекту).

 

Як повідомляла «УМ», 15 вересня стало відомо, що Кернес захворів на COVID-19 і  перебуває у стабільно важкому стані.

 

Мера Харкова доставили на лікування в Німеччину в ніч на 17 вересня у протиковідній капсулі. З того часу він не з'являвся на публіці.

 

Чинний мер Києва Віталій Кличко з великим відривом від конкурентів лідирує у першому турі виборів міського голови столиці: 47,8%.