«Повірте на слово»: Венедіктова тимчасово переїхала у президентську резиденцію

12:07, 01.10.2020
«Повірте на слово»: Венедіктова тимчасово переїхала у президентську резиденцію

Венедіктова підтвердила свій переїзд у президентську дачу в Пуща-Водиці

Генпрокурор Ірина Венедіктова підтвердила свій переїзд у президентську дачу в Пуща-Водиці, яка перебуває на балансі Держуправління справами (ДУС). Вона назвала це вимушеним заходом «з міркувань безпеки» і пообіцяла з’їхати протягом «декількох днів».

 

Як інформує УМ, про це Венедіктова повідомила у Facebook.

 

«Прошу повірити мені на слово, що переїзд у цій будинок - тимчасовий захід і перебралася я туди зовсім не тому, що я дуже хотіла поліпшити свої житлові умови. Так було необхідно вчинити […] виключно з міркуваннями безпеки. Багато чого сталося за останній час, про що я розповісти не можу: від підкинутих дроном политих кров’ю мертвих птахів на балкон мого будинку до куди неприємніших і по-справжньому небезпечних обставин, суть яких я зараз розкривати не має наміру», — стверджує Венедіктова.

 

Вона зазначила, що не встановлювала розмір орендної плати за проживання у резиденції, а просто погодилася на отриману пропозицію.

 

«Моє перебування у цьому будинку займе лише декілька місяців, не більше. Ніяких інших пропозицій я не шукала, нікому цим займатися не доручала, інші варіанти не розглядала», - додала вона.

 

При цьому, генпрокурорка стверджує, що не порушувала законів, та додає, що звернулася у відповідні органи надати їй методологію розрахунку орендної плати. «Якщо виявиться, що в питанні формування орендної плати не все так однозначно і вона могла бути встановлена на більш високому рівні, я негайно сама за своєю особистою ініціативою внесу необхідну доплату […] Ні в які змови ні з ким я не вступаю і не маю наміру», - наголосила вона.


Нагадаємо, 23 вересня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос, якого виключили з фракції, повідомив, що генпрокурорка Ірина Венедіктова орендує президентську резиденціїю у Пущі-Водиці.

 

У матеріалі виданні Naspravdi.Today вказано, що Венедіктова платить за шестикімнатне помешкання менше третину від суми оренди, а решту доплачують з держбюджету. У кошторисі держбюджету вказано, що на утримання резиденції передбачено понад 163 тисяч грн витрат щомісяця. При цьому, у документах, які наводить видання, вказано, що Венедіктова щомісяця сплачує за маєток майже 64 тисяч грн.

 

За постановою уряду 1994 року, у президентських дачах можуть проживати лише президент, спікер Верховної Ради та голова Кабміну. Проте у червні цього року уряд доповнив цю постанову, дозволивши використовувати помешкання, якщо в них на той час ніхто не проживає. Текст захищений державним грифом та доступний тільки для службового користування.

 

Як повідомляла УМ, у липні президент Володимир Зеленський з сім’єю почав проживати у державній резиденції Конча-Заспа, яку перед тим відремонтували за держкошт.

 

Перед переїздом президент продав будинок та земельну ділянку у селі Іванковичі в Київській області.