Учням українських шкіл бракує підручників

13:56, 27.09.2020
Учням українських шкіл бракує підручників

У львівських школах книги позичають один в одного учні різних шкіл.

Українським школам бракує підручників для учнів. Річ у тім, що з нового навчального року усі російськомовні школи перейшли на українську мову навчання, однак достатньо підручників в міністерстві освіти не передбачили. Ба більше, частина книжок давно "зносилась".

 


У харківському ліцеї №89 вперше саме у 2020 році усі першокласники навчаються лише у україномовних класах, повідомляє 24 канал.

 

Директорка Світлана Кириченко розповіла, що проблема з підручниками була, оскільки у всьому місті кількість україномовних класів зростає. "Останній раз із державного бюджету була закупівля підручників у 2018 році", – наголосила директорка харківського ліцею.

 

Уникнути брак україномовних підручників допомогло місто – місцева влада виділила пів мільйона гривень і заздалегідь закупила книжки для першокласників. За 2 роки кількість україномовних перших класів у Харкові зросла до 91%. Утім старші класи наразі вчаться російською.

 

А от у львівських школах книги позичають один в одного учні різних шкіл.

 

"Виникли труднощі з тими школами, які почали навчатися українською мовою, а до того часу використовували підручники, які були написані російською мовою. Наразі вони певну кількість підручників отримали, але все ж таки цього недостатньо", - сказала начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик.

 

У ліцеї розповіли, що найбільший дефіцит із підручниками для 6-класників, адже саме там зараз найбільше учнів. Наразі учні навчаються з тих, що надрукували ще у 2014 році.

 

"Цього року (2020 року – 24 канал) на оновлення 6-у класу нам прийшли підручники тільки для історії і для інформатики. Інші підручники не оновилася", – зауважила завідувачка бібліотеки ліцею №51 Ярина Левків.

 

Творче мислення: як розвинути креативність у дитини – підбірка порад та ігорТворче мислення: як розвинути креативність у дитини – підбірка порад та ігор


На Хмельниччині брак підручників відчувають учні 6 та 7 класів. Подекуди книг не вистачає майже для третини дітей.

 

Виконувачка обов'язки директора міського департаменту освіти і науки Надія Балабуст розповіла, що нестача книг для 7-х класів – 5% від загальної потреби. Для 6-х класів – значно більше, оскільки підручники, які повинні були перевидати у 2019 році – так і не перевидали. "Також контингент учнів міста збільшився майже на тисячу осіб", – додала вона.

 

Вчителі заохочують учнів завантажувати електронні підручники, аби розв'язати проблему.

 

Утім батькам поки не радять поспішати купувати книжки, адже вони є в електронному доступі, і чиновники обіцяють незабаром доукомплектувати все.

 

"Можна прийти і скинути собі на флешку будь-який підручник для 7 і 6 класу – в нас є вони в електронному вигляді. Також є такі діти, які відмовляються від справжніх підручників і кажуть, що у них все є в електронному варіанті", – запевнила бібліотекарка НВК №16 Марина Ляндебурська.

 

Підручники в школах "зношуються" кожні 5 років. Саме це і є головною причиною теперішньої нестачі. В Інституті модернізації змісту освіти опообіцяли найближчим часом ситуацію виправити.

 

Як писала УМ, ексміністр освіти Ганна Новосад обурена тим фактом, що на систему освіти виділено 00,00 грн з фонду протидії COVID-19, тоді як під час створення цього фонду навесні 2020 року у системи освіти забрали 5 млрд гривень.

 

Освітні експерти просить уряд виділити державну цільову освітню субвенцію на зарплати педагогам. Джерелом освітньої субвенції вони пропонують фонд "COVID-19", адже саме до нього з бюджету МОН забрали понад 4,9 мільярда гривень, а повернули лише 52 мільйони, які довелося повернути учням за скасоване пробне ЗНО.