Школярі навчатимуться в школах попри коронавірус

12:07, 10.08.2020
Школярі навчатимуться в школах попри коронавірус

У регіонах, які перебуватимуть у червоних зонах, влада буде вводити для школярів карантин на 14 днів.

З 1 вересня діти вчитимуться в школах, попри пандемію коронавірусу. Уряд вже провів необхідні наради та визначив особливості навчального процесу, враховуючи й навчання у червоних зонах.

 

Як інформує УМ, про це говорив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю "Радіо Свобода".

 

Люди, каже прем'єр, переживають через "спекуляції та маніпуляції" – що, мовляв, діти будуть вчитися вдома. Просять пустити дітей "хоч до першого класу хоч на день, щоб діти побачили, що це таке". Це все марні розмови, адже: "Навчальний рік почнеться в Україні 1 вересня. Нормальний навчальний рік".

 

Уряд вже провів усі необхідні наради, виробив рекомендації та запустив "процеси в областях", які контролюють голови ОДА.

 

Водночас у регіонах, які перебуватимуть у червоних зонах, влада буде вводити для школярів карантин на 14 днів – протягом нього діти будуть навчатися дистанційно, а потім знову йдуть у школу.

 

Цей карантин, як пояснив Денис Шмигаль, "такий самий, який вводиться при інших епідеміях", як-от грипу.

 

Додамо, що перед початком нового навчального року вчителі не здаватимуть тест на коронавірус у примусовому порядку. МОЗ не вбачає у цьому доцільності та необхідності.

 

Тестування проводитимуть лише у разі появи симптомів або, якщо вчитель є контактною особою до тієї, у кого COVID-19 вже підтвердили, сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу.

 

Він зазначив, що в примусовому тестуванні всіх вчителів немає необхідності. Зрештою, вчителі не є категорією осіб, які за постановою Кабміну мусять здавати тест на коронавірус.

 

"У нас все, що стосується тестування, передбачено нормативною базою, наказами Міністерства охорони здоров'я, хто саме потребує проведення тестів, в яких випадках. Такого механізму або розділу про проведення тестувань наших вчителів – його немає", - повідомив Степанов.

 

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я опублікувало рекомендації для роботи шкіл з 1 вересня: важливі пункти – забезпечення дотримання соціальної дистанції та правил гігієни.