УПЦ (МП) намагається не допустити переходу парафій до ПЦУ на Закарпатті
Програвши суди, прибічники УПЦ МП просто вдаються до брутальних дій. Схожу тактику вони роками використовували і у протистоянні з Мукачівською греко-католицькою єпархією >>
Богослужіння будуть дозволені лише за участі не більше однієї особи на 10 метрів квадратних площі храму. (Фото з ФБ-сторінки митрополита Епіфанія)
Через послаблення карантину Православна церква України з 22 травня поступово відновлює спільні богослужіння за участі мирян у тих областях, де це дозволяє епідеміологічна ситуація.
Окреслені правила, яких повинні дотримуватися віряни та священнослужителі, опубліковані на сторінці ПЦУ в Facebook.
"Увесь час карантинних заходів Православна церква України дотримувалась обмежень, розділяючи цей тягар з усім українським суспільством. Для кожного з нас це також було і можливістю розбудувати свою домашню Церкву, більше та сумлінніше молитися в оселі. Та віряни потребують духовної підтримки у спільній молитві та причастя Святих Таїн у храмі Божому", – йдеться у зверненні.
Водночас в ньому наголошується, що парафіяни повинні бути свідомими та послідовними в дотриманні заходів безпеки, аби не піддавати ризику зараження коронавірусом себе та інших людей.
У ПЦУ пояснили, що богослужіння будуть дозволені лише за умови дотримання таких правил:
- участь не більше однієї особи на 10 метрів квадратних площі храму.
- термометрія перед походом до церкви.
- відмова від відвідування храму у разі поганого самопочуття, наявності ознак респіраторних захворювань чи недавнього контакту з хворими.
- відвідування церкви лише в масках.
- у храмі обов'язково мають бути наявні дезінфектори, розташовані одразу біля входу.
- регулярна дезінфекція храму та поверхонь.
У тому разі, коли храм заповнений відповідно до норм карантину, інші віряни можуть брати участь у богослужінні на території храму – із дотриманням “соціальної дистанції”.
Для цього священнослужителям варто попередньо позначити місця для зручності та безпеки вірян. За можливості – розташувати на вулиці засоби трансляції.
Причастя буде віддаватися кожному окремо в руки. Перед ним і священник, і віряни повинні продезінфікувати руки.
"Православна церква України закликає дбати як про своє духовне, так і фізичне здоров’я. Наші двері завжди відчинені. Та пам’ятаймо: коли ми заходимо у храм, ми перебуваємо в Божому Домі, де панує любов до ближнього, повага та взаєморозуміння", – звернулася ПЦУ до парафіян, уточнивши, що онлайн-трансляції богослужінь також будуть проводитися до остаточного виходу України з карантину.
Як повідомляла УМ, раніше предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній звертався до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля щодо застосування адаптивного карантину до релігійних організацій.
Програвши суди, прибічники УПЦ МП просто вдаються до брутальних дій. Схожу тактику вони роками використовували і у протистоянні з Мукачівською греко-католицькою єпархією >>
Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна переконана, що держава має залучати військових капеланів до психологічної реабілітації ветеранів силових структур. >>
Митрополит Епіфаній заявив, що де-юре Патріарх Філарет залишається в складі Православної церкви України, а де-факто намагається перешкоджати її розвитку. >>
Томос про автокефалію Православної Церкви України привезли до Києва два роки тому – 7 січня 2019 року. >>
За словами голови Вселенського патріархату, у православ'ї "немає папи та папізму" >>
Предстоятель Православної церкви України Епіфаній закликає українців бути добрими та милосердними до ближніх і цінувати кожну мить. Митрополит Київський і всієї України також запевнив, що помісна церква молиться за справедливий мир для України. >>