Зеленський домовився із ієрархами про Великдень вдома

18:40, 25.03.2020
Зеленський домовився із ієрархами про Великдень вдома

Українці святкуватимуть Великдень вдома у 2020 році через загрозу поширення COVID-19.

Президент Володимир Зеленський поспілкувався з главами церков щодо безпеки святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення COVID-19 в Україні і світі.

 

Про це повідомляє Офіс президента у середу.

 

«Великдень зазвичай збирає у церкві багато людей. Серед них і ті, хто приїхав з-за кордону. Тому зараз ми готуємо та вже скоро презентуємо проект "Великдень вдома", який допоможе відсвяткувати це велике свято вдома, не збираючись натовпами у церквах», - йдеться у повідомленні.

 

Глава держави відзначив, що керівники церков розуміють, що богослужіння можна проводити онлайн, у вигляді відеоконференції.

 

За його словами очільники церков погоджуються з необхідністю обмежувати кількість прихожан у випадках обрядів, що вимагають присутності людей, однак питання Великодніх свят залишається найскладнішим.

 

На селекторній нараді президента з місцевою владою розглянули можливість розміщення патрулів біля храмів та церков. У разі великого скупчення людей вони мають проводити бесіди з парафіянами й роз’яснювати, що збиратися натовпами небезпечно не лише для них самих, а й для здоров’я тих, хто навколо.

 

Зеленський повідомив, що існує домовленість з главами церков щодо долучення за потреби їхніх представників до обласних штабів, які займаються запобіганням поширенню COVID-19.

 

Як повідомляла «УМ», 25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.