Зеленський підписав закон про покарання за кнопкодавство

16:52, 13.01.2020
Зеленський підписав закон про покарання за кнопкодавство

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо відповідальності народних депутатів за неособисте голосування.

 

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

 

"Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради України" № 404, який парламент ухвалив 19 грудня 2019 року", - йдеться у повідомленні.

 

Документ має на меті забезпечити належне виконання народними депутатами України їхніх повноважень у частині обов'язку персонального голосування.

 

Законом вносяться зміни до Кримінального кодексу України, Закону України "Про статус народного депутата України" і до Регламенту Верховної Ради України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях ВРУ.

 

Зокрема, закон запроваджує кримінальну відповідальність за умисне голосування парламентарем на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата (неособисте голосування). Таке діяння каратиметься штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Як повідомляла УМ, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект про скасування недоторканності народних депутатів.

 

Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту як невідкладний проект закону про внесення змін до статті 81 Конституції щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України.