У Шумську перепоховали 14 вояків УПА

14:38, 20.12.2019
У Шумську перепоховали 14 вояків УПА

(фото: Український інститут національної пам’яті)

20 грудня 2019 року у місті Шумську, що на Тернопільщині, відбулося урочисте перепоховання вояків Української повстанської армії, учасників збройного підпілля ОУН, закатованих НКВД у 1940-1950-х роках.

 

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

 

Меморіальні заходи складалися із божественної літургії в Святопреображенському храмі Шумська, урочистої ходи містом до цвинтаря та чину похорону, а також громадської панахиди на площі Героїв Майдану. Завершився чин похорону на місцевому цвинтарі біля могили курінного УПА Василя Процюка "Кропиви" та невідомих повстанців. 

 

 

"Ми пишаємось тим, що ці роботи з пошуку, ексгумації та перепоховання вояків УПА були проведені на замовлення і коштом Українського інституту національної пам'яті. Змінюється керівництво держави, керівництво Інституту, а вшанування борців за незалежність України залишається пріоритетом державної політики в сфері відновлення та збереження національної пам’ять", - прокоментував присутній на заході співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.

 

 

Участь у заході взяли: місцеві жителі, військові 44-ї ОАБр, відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, представники місцевої та обласної влади, а також реконструктори військово-історичного клубу “Повстанець” в одностроях УПА.