Отруєння Скрипалів: ЗМІ знайшли фото, які підтверджують зв'язок Боширова з розвідкою Росії

21:24, 14.10.2019
Отруєння Скрипалів: ЗМІ знайшли фото, які підтверджують зв'язок Боширова з розвідкою Росії

Журналісти знайшли фотографії, що підтверджують зв'язок Руслана Боширова (справжнє ім'я Анатолій Чепіга), якого підозрюють в отруєнні Скрипалів, з російською військовою розвідкою.

 

Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat та «Радио Свобода».

 

Знайдені знімки Чепіги були зроблені за пів року до отруєння Скрипалів. На фотографіях він на весіллі дочки Андрія Авер'янова. Згідно з розслідуванням The New York Times, Авер'янов був генерал-майором та командиром секретного підрозділу Головного розвідувального управління Генерального штабу РФ для здійснення диверсійних операцій в Європі.

 

У підрозділі, імовірно, готують бійців для спецоперацій у Європі.

 

Весілля відбувалося в готелі на березі озера Сенеж, яке розташовується за 15 хвилинах їзди від бази «Сенеж» російських «Сил спеціальних операцій».

 

Анатолій Чепіга відвідав захід разом зі своєю дружиною та двома дітьми. Одна дитина навіть брала участь у весільній церемонії.

 

Згідно з інформацією журналістів, Чепіга намагався приховати своє справжнє ім'я.

 

«На схемі розсадження гостей він позначений, як Олексій Чепіга, хоча всі інші члени його родини присутні під справжніми іменами. На схемі також є вигадане ім'я іншого "солсберійзького отруйника" Олександра Петрова, проте його на знімках не знайшли», — йдеться у розслідуванні.

 

Журналісти вважають, що фотографії з весілля доньки Авер'янова є ще одним доказом того, що Чепіга не є бізнесменом, який продає продукти для спортивного харчування, як каже сам Чепіга.

 

«Можливо, їх (з Авер'яновим — ред.) тісне знайомство почалося ще під час однієї з чеченських воєн, де, імовірно, вони обидва служили. Якщо вірити даним джерела The New York Times, Авер'янов отримав звання Героя Росії в січні 2015 року, всього лише через місяць після Чепіги, ймовірно, за участь в кримських подіях, де вони з Чепігою також могли працювати разом», — зазначили у виданні.

 

Нагадаємо, у березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії».


5 вересня 2018 року британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».26 вересня 2018 року видання The Insider і проєкт розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».


9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.


Третій імовірно причетний до отруєння Скрипалів — людина під вигаданим ім'ям Сергій Федотов — раніше, у 2015 році, намагався отруїти речовиною з родини «Новачка» болгарського підприємця Омеляна Гебрева.

 

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії.

 

Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.