«Голос» вимагає від Зеленського пояснити в Раді, що підписали в Мінську (відео)

21:50, 01.10.2019
«Голос» вимагає від Зеленського пояснити в Раді, що підписали в Мінську (відео)

Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук (фото: facebook.com / "Голос")

Політична партія "Голос" вимагає проведення закритого засідання парламенту, на якому закликають президента України Володимира Зеленського пояснити, який документ підписано в Мінську і на які поступки готовий піти глава держави.
 
Про це повідомляє прес-служба "Голосу".
 
"З наявної інформації неможливо зрозуміти: хто і яких домовленостей досягнув з країною-агресором під виглядом реалізації неіснуючої "формули Штайнмаєра". "Червоні лінії", які влада не має права переходити, партією "Голос" було озвучено давно. Ми категорично проти проведення виборів на окупованих територіях Донбасу без повного безумовного контролю Української держави за українсько-російським кордоном", - йдеться у повідомленні.
 

 

Водночас у "Голосі" зауважують, що будь-які вибори можливі лише за умови дотримання повної безпеки громадян.
 

 
"Безпека можлива лише за умови повного контролю над кордоном. Якщо контролю над кордоном не буде, вибори не можна вважати ані демократичними, ані безпечними, ані вільними, навіть якщо такими їх назвуть міжнародні експерти", - акцентують у партії.
 
Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що делегація України погодила "формулу Штайнмаєра" під час зустрічі Контактної групи у Мінську. Зеленський заявив, що її не слід боятися.
 
При цьому колишній представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний закликав не ухвалювати "формулу Штайнмаєра": "Небезпека! У будь-якому випадку українська сторона це не може підписувати в Мінську! Не можна це розглядати і в нормандському форматі. Це вибори за сценарієм Кремля. Це вибори заради легітимізації „влади“ на окупованій території! Цей папірець не забезпечить мир, не вирішить соціально-гуманітарні проблеми!", - стверджує політик
 

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що Україна згодна на "формулу Штайнмайєра", але за виконання низки умов.

 

Водночас сам президент України Володимир Зеленський заявив, що провести місцеві вибори на Донбасі можуть тільки після виведення російських військ і за українським законодавством.
 
Також Зеленський раніше анонсував обговорення "нормандською четвіркою" так званої "формули Штайнмаєра", яка передбачає прийняття закону про особливий статус Донбасу після проведення там місцевих виборів.
 
 
Водночас екс-спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер запевнив, що міжнародні партнери не підштовхуватимуть Україну до проведення виборів в ОРДЛО, поки там залишаються підконтрольні Росії сили.

 

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що українська сторона ніколи не погоджувалася із "формулою Штайнмаєра".