Туск: На наступний саміт G7 краще запросити Україну, а не Росію

14:21, 24.08.2019
Туск: На наступний саміт G7 краще запросити Україну, а не Росію

(REUTERS)

На саміт "Групи семи" (G7) наступного року доцільно запросити як гостя українського лідера. А відновлення участі Росії – неприпустиме.


На цьому наголосив президент Європейської ради Дональд Туск перед початком саміту G7 у суботу у французькому місті Біарріці, повідомляє Укрінформ.

 

"Сьогодні я намагатимуся переконати моїх співрозмовників, що буде краще запросити Україну, як гостя, звичайно, на наступну зустріч G7. Щоб почути думку нового президента. Я говорив з ним про це два дні тому. І я знаю, що він дуже зацікавлений", - сказав Туск.

 

Президент Європейської ради нагадав, що торік у Канаді президент США Дональд Трамп запропонував знову запросити Росію до G7, відкрито заявивши, що анексія Криму Росією була частково виправданою.

 

"...І що ми повинні прийняти цей факт і безумовно погодитися із такою логікою. Коли йдеться про спекуляції про повторне запрошення Росії за цей стіл, я хотів би сказати таке. По-перше, причини, через які для Росії скасували запрошення у 2014 все ще є чинними. Більше того, з'явилися нові причини, такі як російські провокації в Азовському морі. По-друге, коли Росію вперше запросили до G7, то були сподівання, що це приведе до ліберальної демократії, верховенства права та забезпечення прав людини…", - зауважив Туск.

 

Як повідомляла УМ, Трамп виступив за повернення РФ в G8

 

Водночас німецький уряд виступив проти ідеї повернення Росії до кола держав “Великої сімки”.

 

Голова уряду Великої Британії Борис Джонсон також заявив, що не підтримує повернення Москви до клубу високорозвинених держав - "Великої сімки" і запевнив Зеленського в неможливості членства Росії в G8

 

Володимир Зеленський вважає, що повернення Росії до "Великої вісімки" можливе лише за умови повернення Україні окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення українських політв'язнів і моряків.