Вакарчук закликав Зеленського розпочати парламентську реформу

16:15, 23.08.2019
Вакарчук закликав Зеленського розпочати парламентську реформу

Партія "Голос" звернулась до президента Володимира Зеленського із закликом запропонувати зміни до Конституції щодо зняття депутатської недоторканності.

 

Про це лідер партії Святослав Вакарчук  повідомив на прес-брифінгу. 

 

Зокрема, 23 серпня представники партії закликали президента розпочати парламентську реформу: зняти депутатську недоторканність, обмежити кількість депутатів до 300 та встановити можливість перебування депутатів в Раді максимум на дві каденції. 

 

Також "Голос" закликав розпочати боротьбу із "кнопкодавством" та прогулами. За словами лідера партії Святослава Вакарчука, депутатів які прогулюють більше половини засідань слід позбавляти мандата. Це саме слід робити і з тими, хто хоча б раз порушив правило персонального голосування.

 

У "Голосі" підкреслили, що з юридичного боку логічно і швидше втілити парламентську реформу було б з ініціативи президента.

 

Також Вакарчук порадив новообраним депутатам коментувати і голосувати лише ті законопроекти, які особисто прочитали.

 

Раніше: "Голос" відмовився від посади заступника голови Верховної Ради, заявивши, що їх "цікавлять лише професійні посади, а не політичні".  

 

Як повідомляла УМ, партія "Голос" Святослава Вакарчука теоретично допускає, що з президентською партією "Слуга народу" у новій Верховній Раді може бути в коаліції, але це буде не об’єднання, а партнерство у відповідності до спільних пріоритетів.