Зеленський хоче спростити надання громадянства українцям з діаспори

10:42, 18.07.2019
Зеленський хоче спростити надання громадянства українцям з діаспори

(фото: прес-служба президента України)

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ розробити механізми надання громадянства етнічним українцям, які живуть в інших країнах.
 
Про це повідомила прес-служба Офісу президента у Facebook.
 
Відзначається, що команда президента "із сумом сприйняла звістку про продовження арешту 24 українським морякам, а також підписання президентом Росії указу про спрощений порядок надання російського громадянства українцям, які живуть або раніше жили на Донбасі".
 
"Ми розуміємо, що він (указ президента Росії, - ред.) спрямований на наших громадян, які вимушені проживати на тимчасово окупованих територіях. Ми вважаємо, що цей крок створює додаткові перешкоди на шляху до деескалації конфлікту і реінтеграції Донбасу, прихильність до яких керівництво Росії неодноразово декларувало" , - йдеться в заяві Офісу президента.
 
Зі свого боку Зеленський доручив МЗС розробити механізм надання громадянства України як другого для етнічних українців "із дружніх країн, які прагнуть приєднатися до розвитку своєї історичної батьківщини".
 
Також Зеленський доручив розробити механізм спрощеного надання українського громадянства людям, які страждають від порушення прав і свобод у своїх країнах.
 
Нагадаємо, напередодні президент Росії Володимир Путін спростив отримання громадянства Росії для жителів цілих Донецької і Луганської областей.
 
24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання паспортів Росії жителями окупованих територій Луганської та Донецької областей України.
 
Глава МЗС України Павло Клімкін закликав українців в ОРДЛО не приймати паспорти Росії, а секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Путін паспортами для ОРДЛО створює привід застосувати армію проти України.
 
Посол, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба зазначив, що рішення Росії про видачу паспортів українським громадянам  свідчить про бажання подальшої ескалації конфлікту.
 
У Радбезі ООН паспортизацію ОРДЛО Росією назвали підривом суверенітету України, а спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що рішення Росії спростити процес отримання громадянства для жителів неподкотрольних районів Донбасу підриває спроби імплементації Мінських домовленостей.
 
Європарламент також засудив указ Путіна про паспорти для окупованого Донбасу.
 
Врешті Путін заявив, що в Москві думають над тим, щоб надавати громадянство Росії у спрощеному порядку не тільки жителям ОРДЛО, але і всім українцям.
 
 
При цьому постійний представник України при ООН Володимир Єльченко назвав намір Путіна роздати паспорти Росії всім українцям "божевільним дійством за Орвелом".