Катастрофа МН17: слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних

14:03, 19.06.2019
Катастрофа МН17: слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних

(REUTERS)

Міжнародна слідча група, зібрана для з'ясування причин катастрофи лайнера рейсу МН17 на Донбасі влітку 2014 року, назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака.

 

Про повідомляє "Європейська правда" із посиланням на NOS.

 

Слідчі назвали імена підозрюваних родичам загиблих у катастрофі, а о 14:00 у Гаазі відбудеться прес-конференція, на якій офіційно оголосять результати розслідування.

 

Підозрювані у катастрофі МН17 за версією слідства:

 

Сергій Дубинський (позивний "Хмурий") – голова розвідки "ДНР", ветеран ГРУ РФ. Його вважають організатором бойового застосування установки.

 

Ігор Гіркін (позивний "Стрелок") - міністр оборони "ДНР". Вранці 18 липня брав участь у розмові з Дубинським, який пов'язаний з евакуацією установки "Бук" з підконтрольної сепаратистам території України назад до Росії. Ймовірно, Стрелков також був повністю обізнаний про постачання "Бука" з Росії.

 

Олег Пулатов (позивний "Гюрза") - підполковник запасу російських Повітряно-десантних військ. Причетний до перевезення "Бука" й організації охорони району падіння уламків збитого літака. Вважається, що він був біля установки в момент пуску.

 

Леонід Харченко (позивний "Кріт") – громадянин України, командир "розвідувального батальйону у "2-му відділі ГРУ ДНР", причетний до охорони установки "Бук" в районі місця пуску на південь від Сніжного. Можливо, він також координував транспортування "Бука" з Донецька до місця пуску і подальшу евакуацію "Бука" в Росію.

 

Прокуратура Нідерландів видала міжнародні ордери на арешт підозрюваних. 

 

Слідство проситиме Росію дати можливість допитати підозрюваних Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського, Олега Пулатова і українця Леоніда Харченка. Вимагати екстрадиції Нідерланди не будуть, оскільки Росія не видає своїх громадян іншим країнам.

 

Також Служба безпеки України оголосила про підозру Гіркіну, Дубинському, Пулатову і Харченку.

 

Їм інкримінують співучасть у терористичному акті, що призвели до загибелі. Стаття передбачає позбавлення волі від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

 

Суд у справі про катастрофу МН17 почнеться в нідерландському Скіпхолі 9 березня 2020 року.

 

Сьогодні команда розслідувачів Bellingcat також опублікувала нову доповідь, яка містить імена реальних бойовиків, які виявилися фігурантами прослуховувань СБУ та були причетними до транспортування російського "Бука" і збиття літака рейсу MH17.

 

 

Раніше заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що підозри першим чотирьом підозрюваним у катастрофі "Боїнга" Малайзійських авіаліній, рейс МН17, у небі над Донбасом у 2014 році буде висунуто після того, як їхні імена оприлюднить Спільна слідча група (ССГ).

 

ССГ було створено в 2014 році через місяць після того, як МН17 збила ракета "Бук" у небі над Донбасом. Усі 298 пасажирів загинули. 17 червня виповниться п'ять років із дня трагедії.

 

Раніше ССГ дійшла висновку, що ракету "Бук", з якої збили літак, було доставлено в Україну з російської військової частини, розквартированої поблизу Курська. У зв'язку з цим Нідерланди в травні 2018 року поклали відповідальність за трагедію на Росію, яка заперечує свою причетність до катастрофи авіалайнера.