У Харкові протестувальники знесли пам'ятник Жукову

14:03, 02.06.2019
У Харкові протестувальники знесли пам'ятник Жукову

Протестувальники знесли пам'ятник Жукову, який стояв у центрі Харкова.

 

Про це повідомляє "UA.Харків", яке вело пряму трансляцію з місця події.

 

Після повалення погруддя Жукову, учасники акцій "Можемо повторити" та "Стоп, реванш" встановили на постаменті прапор України.

 

Саме погруддя почали розбивати молотками та сокирами. На спині Жукова зробили напис "Кат".

 

 

Як повідомляла УМ, біля Палацу спорту у Харкові, де відбувається з’їзд партії "Довіряй справам" (партія очільників Харкова Геннадія Кернеса та Одеси Геннадія Труханова) зібралися представники націоналістичних організацій.

 

 

На місці присутні представники осередку партії "Демократична сокира", націоналістичних організацій "Фрайкор", "Правий сектор", "Світанок", ГО "Харківський антикорупційний центр", "Антикорупційна Рада", ГО "Інформаційно-аналітичний центр Євро Харків".

 

 

До будівлі прямувало багато "бюджетників", зокрема вчителів та вихователів. Більшість відмовлялися говорити, лише деякі сказали, що підтримують Кернеса і прийшли добровільно.

 

Активісти "побудували" коридор ганьби біля входу. Там розлили червону фарбу, аби люди, які йдуть у будівлю, проходили через неї і лишали криваві сліди на макеті карти України, який розстелили протестувальники.

 

 

Також біля входу виставили фото загиблих учасників бойових дій на Донбасі.

 

Водночас у партії "Довіряй справам" оголосили намір відновити бюст маршала Жукова.

 

А мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що ініціюватиме перейменування однієї з центральних вулиць міста - проспекту Гриргоренка - на проспект маршала Жукова.

 

Так цей проспект називався до 2016 року, коли в рамках декомунізації відбулося його перейменування.