OCCRP:Коломойський і Боголюбов вивели 5,5 млрд доларів з «Приватбанку» через кіпрську філію

10:57, 20.04.2019
OCCRP:Коломойський і Боголюбов вивели 5,5 млрд доларів з «Приватбанку» через кіпрську філію

Колишнім власникам "Приватбанку" Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову вдалося вивести з його рахунків 5,5 млрд доларів завдяки тому, що Нацбанк не побачив різниці між українськими відділеннями банку та його філією на Кіпрі.

 

Про це йдеться в матеріалі журналістів "Проекту з розслідування корупції та організованої злочинності" OCCRP.

 

Свої висновки організація базує на аудиті компанії Kroll.

 

У розслідуванні йдеться, що гроші з "Приватбанку" виводилися на кіпрську філію, і Нацбанк не вважав ці транзакції підозрілими. Регулятор розглядав філію на Кіпрі так само, як і українські відділення "Приватбанку". Таким чином, посадові особи НБУ не бачили, що гроші виводяться за межі України.

 

У той же час, кіпрський регулятор або не помітив, що переклади з України підкріплені фіктивними контрактами, або не зробив нічого, щоб зупинити їх, вважає автор публікації.

 

Детективи Kroll склали доповідь на підставі власної звітності націоналізованого "Приватбанку".

 

Як відомо, в грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".
 
Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень.
 
У вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення "Приватбанку" до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.
 
Однак вже 18 квітня той же Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського щодо неправомірності націоналізації "Приватбанку".
 
У зв'язку з цим президент України Петро Порошенко звернувся до Служби безпеки України і Генеральної прокуратури з проханням перевірити правосудність рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо націоналізації "Приватбанку".
 
При цьому голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк у відповідь заявив, що президентові Петру Порошенку може загрожувати кримінальна відповідальність за ці його висловлювання.
 
А громадський рух "ЧЕСНО" повідомив, що судді, які визнали незаконною націоналізацію "ПриватБанку" - недоброчесні.
 
 
Міжнародний валютний фонд вважає націоналізацію ПриватБанку єдиним ефективним заходом щодо захисту вкладників.