Борги «Укрзалізниці»: що обвалило гривню в березні

18:05, 15.03.2019
Борги «Укрзалізниці»: що обвалило гривню в березні

Обсяг валютного ринку України настільки невеликий, що ситуацію в корені можуть змінити кілька великих операцій, говорять експерти (фото: pixabay.com)

"Укрзалізниця" спровокувала обвал курсу гривні, купивши валюту для погашення єврооблігацій на 175 мільйонів доларів.
 
Про це пише видання Liga.net.
 
Гривня різко подешевшала вперше з середини лютого: долар на міжбанку наблизився до позначки 27 гривні за долар, євро - знову дорожче 30 гривень.
 
Як зазначається, "Укрзалізниця" мала погасити бонди на 175 мільйонів доларів до 15 березня. Саме держкомпанія була основним покупцем валюти 13 і 14 березня.
 
Щоб підтримати гривню, НБУ навіть довелося два дні поспіль виходити на міжбанк з найбільшими в цьому році продажами долара.
 
За даними учасників ринку, НБУ 13 березня продав 80 мільйонів доларів, 14 березня - близько 30 мільйонів доларів.
 
З початку року регулятор тричі виходив на ринок з продажем валюти на загальну суму 57,3 мільйона доларів - удвічі менше, ніж за два дні 13 та 14 березня.
 
"Цей кейс розкрив головну проблему українського валютного ринку: його обсяг настільки невеликий, що ситуацію в корені можуть змінити кілька великих операцій", - пише Liga.net.
 
Середні торги міжбанку зазвичай досягають 300-500 мільйонів доларів за день, тому навіть 277 мільйонів ​​доларів, які нерезиденти поступово вклали в гривневі ОВДП за з середини січня по березень, вистачило, щоб зміцнити гривню з 28,2 до 26,3 гривні за долар.
 
"І якщо до кінця березня подібних потрясінь бути не повинно, вже в середині квітня гривню чекає нова перевірка - погашення короткострокових гривневих держоблігацій. Скупка ОВДП нерезидентами обвалила долар у січні", - прогнозує Liga.net.